Son Dakika

• No Posts Found

NİHAT ÖĞRETMENİN DRAMI

Söke Seyda Fırat ve Söke Sadullah Kuşada Okullarında Görsel Sanatlar/Resim öğretmeni olarak görev yapan ve hastalığı nedeniyle 2011 yılında emekli olmak durumunda kalan öğretmen Nihat Korkmaz Cuma günü gece vefat etti. 57 yaşındaki öğretmenin cenazesi cumartesi günü öğle namazına müteakip Kocacami’de kılınan cenaze namazının ardından Koçarlı ilcesine götürülerek Kocarlıda toprağa verildi. Nihat Korkmaz evli ve bir kız, bir erkek iki çocuk babasıydı.

1980 yılında öğretmenliğe başlayan Nihat Korkmaz, Seyda Fırat İlkokulunda görevli iken 2009 yılında ALS hastası olduğunu öğrendi. Nihat öğretmen hastalığa yakalandığını öğrendiği gün oğlu Ahmet Emin Korkmaz Tıp Fakültesini kazandığını öğrendi. Hastalığının ilerlemesi üzerine 2011 yılında emekliye ayrılan Nihat Korkmaz, zamanla el, kol ve diğer hareketleri yapamaz hale hale geldi, bir süre sonra konuşamaz duruma geldi. Hastalığı her geçen gün ilerleyen Nihat Korkmaz Cuma günü akşam saatlerinde vefat etti. Tıp fakültesinden mezun olarak doktorluk diplomasını alan oğlunun bu müjdeyi kendisine vermesinden 1 saat sonra vefat ettiği öğrenildi.  Nihat Korkmaz’ın görev yaptığı 29 yıl içinde 29 ödül aldığı belirtildi.

Cumartesi günü Söke Kocacami’de kılınan cenaze namazına Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, bazı okul müdürleri ve çok sayıda eğitimci katıldı. Nihat Korkmaz’ın oğlu Ahmet Emin Korkmaz başsağlığı dileklerini kabul etti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.