Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN CADDESİNDE ENGELLİLER KALDIRIMI KULLANAMIYOR

Aydın Caddesi’nde düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının üzerinden yaklaşık 2 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen kaldırım düzenlemelerinin bir türlü tamamlanamamış olması, özellikle engelliler ve bebek arabalarının kaldırıma çıkarmanın çok zor olduğu belirtildi.

Aydın Caddesi düzenlemesinin Necdet Özekmekçi’nin belediye başkanlığı döneminde yapıldığını söyleyen vatandaşlar “Ancak bu düzenleme çalışması tam olarak bitirilemedi. Özellikle kaldırıma çıkmak yaşlılar, engelliler ve bebek arabası kullanan bayanlar için çok zor. Örneğin Aydın Caddesi ile Bursa sokağın keşiştiği yer o kadar dik ki buradan kaldırama çocuk arabası veya engelli arabası ile çıkmak mümkün değil. Kaldırımla sokak arasındaki yükseklik farkı 30 cm. nin üzerinde. Kaldırım yapılırken engelliler için her şey düşünülmüş. Özel parkeler konuldu. Ama ortopedik bir engellinin kaldırıma nasıl çıkacağı düşünülmemiş. Engelliler ve bebek arabası kullananlar kaldırıma çıkamadıkları için caddenin ortasından yürümek zorunda kalıyor. Bu da cadde de trafik akışını tehlikeye sokuyor.

Şu anda Aydın Caddesi Büyükşehir Belediyesi hizmet alanında. İlgililerden Aydın Caddesi kaldırım bağlantılarının tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz. Bilindiği gibi Aydın Caddesi üzerinde cep araç park yerleri yapıldı. Bundan dolayı kaldırım kenarından da yürüyemiyoruz. İster istemez park eden araçların arasından yürümemiz gerekiyor. Bu durumda zaten kendimizi caddenin ortasında buluyoruz. Büyükşehir Belediyesi tarafından buradaki kaldırım bağlantılarını insanların kolay şekilde inip çıkmalarını sağlamak zor olmasa gerek. Cadde de her şey düşünülmüş ama insanların kaldırıma kolay inip çıkmalarını sağlama işi unutulmuş. Kaldırımlar vatandaşlar için güvenli yer.”dediler

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.