Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ EYLÜL AYINA YETİŞECEK

Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, inşaatı devam etmekte olan Adnan Menderes Üniversitesi Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatını eylül ayı sonuna kadar tamamlayıp binayı eğitim öğretime açmak için çalışmaları yoğunlaştırdıklarını söyledi. Kaymakam Mehmet Demirezer, gazetelerde yayınlanan bağışçıların yanında yeni bağışçılarla da görüşmelerini sürdürdüğünü söyledi.

Kaymakam Mehmet Demirezer, 6 yıldır Söke’de görev yaptığını belirterek “Söke’de 7. yılım olmazdı. Tayinim beklenen bir durumdu. Sürpriz de olmadı. Söke’deki görevimden ayrılana kadar çalışmalarımı aralıksız sürdüreceğim. Yeni görev yerim olan Tire Kaymakamıyla görüştüm. Kendisi Tire’deki görevinden Ağustos ayı başında ayrılacağını söyledi. Söke’ye atanan Menderes Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’da Menderes’teki görevinden Ağustos ayı başında ayrılacağını söyledi. Doğal olarak bende Söke’deki görevimden Ağustos ayı başında ayrılacağım. Görevimden ayrılana kadar Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatının bitirilmesi için çalışmalarımı sürdüreceğim.

Geçtiğimiz günlerde ilçede yayınlanan gazetelerde Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesindesindeki amfilerin düzenlenmesine katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerin isimlerini içeren bir liste yayınlandı. Bu listedeki kişilerin bazıları ödemelerini peşin yaparken bazıları çek veriyor. Biz kendilerine yaptığımız ziyaretlerde ödemelerini yapıyorlar. Bunların haricinde yeni hayırseverlerle konuşuyoruz. Yeni katılımcılar ekleniyor. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde 59 amfi var. Bunların tamamını isim karşılığında düzenleme yapılacağını tahmin ediyorum.

Söke’nin birinci önceliği Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatının tamamlanarak binanın eylül ayında açılacak olan 2015-2016 Eğitim öğretim yılına yetişmesidir. Sökelilerin gösterdiği ilgi sonucu binanın yetişeceğini tahmin ediyorum. Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde aynı anda 4 binin üzerinde öğrenci eğitim görebilecek. İkinci eğitimin açılmasıyla öğrenci sayısı katlanacaktır. Sökelilere Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binası inşaatına gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.