Son Dakika

• No Posts Found

AYTO KAZANDIRIYOR

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, “AYTO Uçuruyor” projesi kapsamında yaşanan gelişmelere ilişkin özdeğerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
AYTO Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya “AYTO Uçuruyor” projesi kapsamında kazanımlar elde eden AYTO Üyeleri, AYTO Meclis Üyeleri ve basın mensupları katıldılar.
2013 Mayıs ayında göreve geldikten sonra AYTO Meclisi ve Yönetim Kurulu olarak ticaretin olmazsa olmazının fuarlar olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek sözlerine başlayan AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Üyelerimizi sektörel bazda kendi sektörleri ile ilgili gelişmeleri takip edebilecekleri sosyo ekonomik gelişmeleri sağlayabilecek değişimleri etüd edebilecekleri ve kendi ticari alanlarında nasıl gelişim kat edebileceklerini algılayabildikleri ve ufuklarının açıldığı bir ortamın fuarlardan geçtiğini hep söylemiştik. Biz 2500 civarında üyemizi 2013/2014 ve 2014/2015 fuar sezonlarında kendi sektörlerindeki fuarlara iştirak ettirdik. AYTO iki yılda ortalama 950 bin TL’nin AYTO Üyelerinin cebinde kalmasını sağladı.” dedi.
2013/2014 fuar sezonunda 43 fuar organizasyonuna 1050, 2014/2015 fuar sezonunda 57 fuar organizasyonuna 1442 AYTO Üyesinin kendi sektörlerindeki fuarlara katıldığını ifade eden AYTO Başkanı Ülken, bu organizasyonlar sırasında yapılan anket çalışmalarının sonuçlarını açıkladı.
AYDIN EKONOMİSİ KAZANIYOR
Meslek Komiteleri tarafından tespit edilen fuarlara yönelik yapılan anket çalışmalarında 2013/2014 fuar dönemimde yüzde 72, 2014/2015 fuar döneminde yüzde 78’lik katılım ile gerçekleştiğini ifade eden Başkan Ülken, ilk yılda 75, ikinci yılda 262 AYTO Üyesinin mal alımı satımı şeklinde iş bağlantısı yaptığını belirterek “ Fuarlarda iş bağlantısı yapan Üyelerimiz ile yapılan görüşmeler neticesinde bugüne kadar toplamda 8 milyon 658 bin 200 TL işlem hacmi gerçekleştirildiği ve periyodik olarak ürün/hizmet veya mal alım ve satımlarının devam ettiği tespit edilmiştir. Aydın Ticaret Odası olarak düzenlediğimiz 2 fuar döneminde Üyelerimiz ile yapılan ziyaretler kapsamında kurulan iş bağlantıları sonrasında Üyelerimizin yapmış olduğu ürün/hizmet veya mal alımları ve satımları sonucu toplamda 949 bin 958 TL kazanç elde ettikleri ve bu kazancın Üyelerimizin cebinde kaldığı, dolayısıyla ilimize sağlamış olduğu Sosyal ve Kültürel getirilerinin yanında Aydın ekonomisinin kazandığı gerçeğini öne çıkarmaktadır” diye konuştu.
Başkan Ülken, 2013, 2014 ve 2015 dönemleri içinde ulusal ve uluslararası ihtisas fuarlarında stant açan AYTO Üyelerine toplamda 114 bin 469,90 TL’lik bir destek sağlandığını ve AYTO üyelerinin ihtisas fuarlarında stant açmaları teşvik edildiğini sözlerine ekledi.
AYTO ÜYELERİ MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRDİLER.
AYTO Uçuruyor Projesi kapsamında Aydın ticaret Odası’nın fuar organizasyonu çalışmalarında ticari potansiyellerini artıran üyeler adına toplantıya katılan Efeköy Gıda Hayvancılık Ltd. Şti. adına Halil Öznalbant, Limancı İnşaat Nakliyat Ltd. Şti. adına Maşallah Demir ve Irmak Güzellik Merkezi adına Nur Deniz Ünal fuar çalışmalarında ticari bağlantı yapmalarına katkı sağlayan AYTO’ya teşekkür ederek fuarla ilgili gelişmeleri paylaştılar.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.