Son Dakika

• No Posts Found

“ALLAH SÖKELİLERDEN RAZI OLSUN, HEPSİ HAKLARINI HELAL ETSİN”

Söke’de görev yaptıkları 6 yıl süresince farklı bir Kaymakam eşi olarak önemli bir yer edinen Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer’in eşi Derya Demirezer’le yaptığımız röportajın bu gün son bölümünü yayınlayacağız. 6 yıl Söke’de bizlerle iç içe olan bir bayanın Söke ile ilgili düşüncelerine ışık tutmada umarım başarılı olmuşuzdur. 20 yıldır YeniSöke Gazetesi’nde muhabirlik yapıyorum. Bu süre içinde ilk röportaj yaptığım kişi Kaymakam Mehmet Demirezer’in eşi Derya Demirezer oldu. Röportaj nedeniyle YeniSöke okuyucularından çok sayıda olumlu geri dönüşler aldık. Röportajın tadı damağımızda kaldı diyenden tutun da gelecek sayınızda Derya Demirezer neler söyledi” diyenler oldu.

Röportaj yaptığınız kişi donanımlı, topluma eğitim veren ve oldukça akıcı bir konuşmaya sahip olan birisi olunca benimde işim kolaylaştı. Röportajda bazı eksiklikler olmuş olabilir. Ancak bu eksiklikleri benim ilk defa böyle bir röportaj yapmamdan kaynaklandığını söyleyebilirim. Derya Demirezer’in Söke’ye vakıf olması benim de işimi kolaylaştırdı.

İ. ERAVCI : Aralık ayında sohbetimizde demiştiniz ki vakıftan ayrılıyorum. “Önümüzdeki yıl bizim tayin yılımız. Tayini beklemeden bir an önce Vakıftaki görevimden ayrılmak benim için daha iyi olacak” diyerek tayin sinyali vermiştiniz. Söke’de 6 yıl oldu artık değişik yerler görelim düşünceniz var mıydı ?

D. DEMİREZER: Biz 5 senede bir tayin yaşayan bir meslek gurubuyuz. 5 senede, 2 sende ,3 senede bu değişime gidiliyor. Bu tayine alışıyorsunuz. Belli bir zamandan sonra özellikle 4,5 yıl sonra insanda şu beliriyor. Burada bazı hedefleriniz oluyor. Şunları yapmalıyım, bunları paylaşmalıyım düşüncesi oluyor. Hedeflerinizi gerçekleştirdikten sonra başka yerlerde yeni hedeflerinizi hayata geçirmek istiyorsunuz. Söke’de bizim yaptığımız çalışmaları en yakından izleyen kişilerdendiniz. Ben sizinle paylaşmıştım bunları. Yaptığımız projeler vardı. Avrupa Birliği projelerine çok önem verdik. Bunların hızla Söke’de yayılımını sağladık.  Bir çok kurum ve kuruluşlar Avrupa Birliği projelerini yapmaya başladı. Biz geldikten sonra Kaymakamlık yaptı. Çok güzel projeler hem yerel projeler yapıldı. Bunları hem ulusal hem de Uluslar Arası projeler izledi. Biliyorsunuz sizin de gazeteci olarak yakından takip ettiğiniz İSO 9001 projemiz başladı. Bu proje ile vakfın nasıl daha kaliteli bir hale getirebiliriz çalışması başladı. Çalışmalar 6 ay sürdü ve başarı ile bitti. En son bu süreci odülle taçlandırdık. Çok zor bir süreçti.  Vakıf çalışanlarına ben canı gönülden teşekkür ediyorum. Çünkü inanılmaz çalıştılar. Mesai kavramı gözetmeksizin gecesi gündüzü sürekli projeler yazıldı, yenilikler yapıldı. Bütün bunlardan sonra diyorsunuz ki farklı bir yere gidip farklı insanlara da faydalı olalım. Farklı insanların hayatlarına dokunalım. Onlara da bildiğimiz, yaptığımız  şeylerden bahsedelim. Bir yerler de birileri sizi bekliyor. Biz oralara gittiğimizde bizim çalışmalarımızdan faydalanacaklar.  Belki farklı paylaşımlarda bulunacağız.  Onların hayatlarında bir takım değişiklikler getireceğiz.  Gönül faydalı olabilmek adına farklı yerlere gitmek istiyor. Yoksa  gideyim, gezeyim döneyim anlamında değil, bilmek adına farklı yerlere hizmet vermek istiyor insan. Söke’de Kaymakam bey işlerini bitiremedi. Onları bitirmeyi çok arzu ediyordu ama süre de doldu. Dediğim gibi inşallah gittiğimiz yerde de güzel işler, güzel dokunuşlar yaparız diye düşünüyorum.

İ. ERAVCI :  Son olarak söylemek istediğin bir şeyler var mı ?

D. DEMİREZER: Öncelikle ben herkese, bütün Söke’li vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü bize gönüllerini açtılar, evlerini açtılar. O samimi duygularıyla, sevgiyle muhabbetle yaklaştılar bizlere. İyi ki rabbim bizi burada çalışmayı nasip etmiş. İyi ki sizleri tanımışız ve güzel insanlarla birlikteliklerimiz, paylaşımlarımız olmuş. Allah hepsinden razı olsun, hepsi hakkını helal etsin. Eğer bilmeden birinin gönlünü kırdıysak affetsinler bizi. Hepsi haklarını helal etsinler. Söke çok yardımsever bir ilçe. Buraya ilk geldiğim gün dikkatimi çeken şey çoğu yatırımların hayırseverler tarafından yapılmış olduğunu gördüm. Okullar, camiler hepsi hayırseverler tarafından yapılmış. Kaliteli insanın olduğu yerde hayırseverlik oluyor. O yüzden Söke’de bu kadar yatırım Söke’nin insanı tarafından yapılmış. Türkiye’de böyle çok fazla ilçe yoktur, çok fazla yer de yoktur. Gerçekten teşekkür etmek lazım bu insanlara.

İ. ERAVCI :  Derya Hanım bu güzel düşünceleriniz, övgü dolu sözleriniz için Sökeliler adına sizlere teşekkür ediyoruz. Sizler Söke’ye çok şeyler kazandırdınız. Bugün Söke’de iki fakülteye kavuştuysa bunda en büyük pay sahibi Kaymakam Mehmet Demirezer beyindir. Sökelilere çok şeyler kazandırdınız. Bu güzel röportaj için tekrar teşekkür ediyorum. Kıymetli zamanınızı bize ayırdınız, konutunuzun kapılarını bize açtınız.

D. DEMİREZER: Ben de teşekkür ediyorum. 6 yıl iç içe yaşamaktan büyük zevk ve keyif aldığım Sökelilere hoşçakalın diyor, tüm iyiliklerin Sökelilerin olmasını diliyorum.

, tüm iyiliklerin Sökelilerin olmasını diliyorum—

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.