Son Dakika

• No Posts Found

VAGONLARDA SICAKLIK 40 DERECEYİ GEÇİYOR

Söke’de son yılların en sıcak günleri yaşanıyor. Zaman zaman 40 dereceyi aşan sıcaklıklar insanlar nefes almakta zorlanıyor. Sökenin meşhur rüzgarı bile sıcaklıkların etkisini azaltmıyor.

Bölgede son yılların en sıcak günleri yaşanırken tren yolculuğunu tercih eden vatandaşlar ise özellikle saat 10.00 ile 14.00 arasında zor anlar yaşıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Denizli- İzmir seferini yapan trende klimaların çalışmaması nedeniyle yolcular trenin imdat kolunu çekerek yolda kalmasını sağladılar. Söke’deki trenlerin vagonlarında ise klimalar bulunmuyor. Yolculuklarını tren tercihi ile yapan vatandaşlar ise yaptıkları açıklamada “1959 model trenlerin çalıştığı başka bir yer var mı bilmiyoruz. Araştırmalarımızda böyle bir yer biz bulamadık. Herhalde Söke Türkiye’de tek yer. Denizli-İzmir hattında çalışan trenler klimalı ve halk dilinde hızlı tren olarak bilinen raybüsler. Son derece konforlu, klimaları düzenli çalışan trenler. 5 yıldır bu hat üzerinde yolculuk yapanlar bu trenlerle yapıyorlar.

Ancak Söke’ye çalışan trenler ise 1959 model trenler. Klimaları olmayan eski model trenler. Yaz sıcaklarında vagonların içleri yanıyor. Söke’deki trenlerin iyileştirilmesi gerekiyor. Denizli İzmir seferini yapan tren klimaları çalışmadığı için yolcular imdat kolunu çekerek durdurabiliyorsa demek ki trenlerin içi çok sıcak oluyor. Sökeliler olarak bizler uzun yıllardır kliması olmayan bu trenlerle yolculuk yapıyoruz. DDY yetkililerinden trenlerin iyileştirilmesini istiyoruz. Unutmasınlar ki trenlerin iyileştirilmesi DDY’nin daha fazla kazanması anlamına gelir. Çünkü daha fazla vatandaş trenleri tercih eder.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.