Son Dakika

• No Posts Found

İÇME SUYU GÖLETLERİ İSTİYORUZ

İçme suyu sıkıntısı yaşanan Söke’nin kırsal mahallerinde su ihtiyacının yer altı sularından değil, göletlerden karşılanmasını isteyen mahalle muhtarları özellikle kırsal mahallelerde içme suyu sıkıntısının büyük boyutlara ulaştığını söylediler.

Söke’ye bağlı Demirçay Mahalle Muhtarı Hüseyin Aydın Kulaksız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Demircay Mahallesi’nde günlük 22 saat su kesintisi uygulandığını belirterek “Mahalleye bir saat sabah, bir saatte akşam su veriliyor. Bu yaz sıcağında mahalle sakinleri suya hasret. Su hayattır deniyorsa bizde hayat yok. Sadece Demirçayı Mahallesi’nde değil, Kaygıllı Mahallesi’nde, Çavdar Mahallesi’nde, Bayırdamı Mahallesi’nde Aslanyaylası Mahallesi’nde su sıkıntısı hat safhada. Bu mahalleler suya hasretler.

Bu mahallelerin su sorunları yeraltı suları ile çözülmez. İçme suyu göletlerinin yapılması gerekiyor. Eğer içme suyu göletleri yapılırsa su sorunu kökten çözülür. Bizim önerimiz Çavdar Göleti’nin havzası genişletilerek önüne yapılacak bir arıtma ile içme suyu göleti haline getirilmesidir. Bu su cazibeli olacağı için elektrikte harcanmayacaktır. Göletten bırakılacak su cazibeli şekilde mahallelere ulaşacaktır. Büyükşehir Belediyesi’de her mahalleye sondaj yapacağım diye yüzbinlerce lira harcamayacaktır. İçme suyu göletlerinden hem bizler faydalanacağız hem de Büyükşehir Belediyesi faydalanacaktır. Sarıcay Barajını yapacak kadar gücü olan Aydın Belediyesi 4-5 mahallenin faydalanacağı içme suyu göletlerini rahatlıkla yapacaktır. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan içme suyu göletleri istiyoruz. Bu sene yapılacak olan sondajın su rezervi 2 yıl sonra bitecektir. Yerine yeni bir sondaj gündeme gelecektir. Durum böyle olunca hem mahallelerin su sorunu köklü olarak çözülmeyecek hem de Aydın Büyükşehir Belediyesine ek mali külfet getirecektir. En önemlisi de susuz kalmayacağız. Susuzluk büyük sorun.”dedi.     —

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.