Son Dakika

• No Posts Found

BURUNKÖY MAHALLESİ’NDE YAZ KURAN KURSU ETKİNLİĞİ

Geçtiğimiz yıllara göre bu sene yaz Kur’an Kurslarına katılım daha az olurken, yaz Kur’an Kurslarının sone ermesi nedeniyle protokol’ünde katılımıyla Söke’ye bağlı Burunköy Mahallesi’nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Söke protokolü büyük ilgi gösterdi.

Etkinliğe Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, önceki dönem Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Söke İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tolga Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, Söke İlçe Müftüsü Ahmet Yayla, Tapu Müdürü Salih Pota, Kadastro Birim Sorumlusu Ömer Ümit Gülmen, AK Parti Söke İlçe yönetimi, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Yardımcı Doç. Dr. Murat Acat, Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş ve bazı mahalle muhtarları ile Burunköy Mahalle sakinleri katıldılar.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Burunköy Mahalle Muhtarı Muharrem Kaçar “Bilindiği gibi Haziran ayı başında yaz kuran kursları başladı. Mahallemizde 13 kuran kursu öğrencisi bu 2,5 aylık sürede hatim indirdi. Bizde köy halkı olarak hem bunu kutlamak hem de gerçekten büyük üzüntülü günler yaşadığımız şu günlerde mahallemizdeki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmek amacıyla böyle bir etkinliğe karar verdik. Soğalsunlar bürokratlarımızda bizi yalnız bırakmadılar. Etkinliğe katılanlara lokma, kavurma, pilav gibi ikramlarımız oldu. Burunköyde ilk defa böyle bir etkinlik düzenlendi. Böyle bir ilgi görmesi bizi gelecek için daha fazla umutlandırdı. Güzel bir etkinlik oldu.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.