Son Dakika

• No Posts Found

SORUNLAR ESKİ VEKİL MEHMET ERDEM’E İLETİLDİ

Son zamanlarda sorunlarına muhatap bulamayan mahalle muhtarlar bir etkinlikte karşılarında AK Parti önceki dönem milletvekili Mehmet Erdem’e görünce sorunlarını ana iletmek durumunda kaldılar. Muhtarların gündeminde toplulaştırma nedeniyle yarım bırakılan işler vardı.

Aralarında Söke Pamukcular Mahalle Muhtarı Mustafa Tanyeri, Burunköy Mahalle Muhtarı Muharrem Kaçar ve çiftçiler, Söke’ye bağlı Burunköy, Akçaya, Pamukçular ve Nalbantlar Ovalarının bulunduğu toplulaştırma çalışmalarında mütahhit firmanın işi tamamlamadan bırakıp gittiğini belirterek, bundan dolayı sulamada sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdiler.

Muhtarlar ve Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada “Toplulaştırma çalışmaları bölgeden tam bitirilmedi. Bundan dolayı sulama döneminde büyük sıkıntı çektik. En önemlisi de Pamukçular Mahallesi altındaki dere Menderes Nehrine bağlanmadığı gerekiyordu. Bu dere bağlanmadığı için sular tahliye edilmedi. DSİ’nin bu konuda yardımlarını bekliyoruz.””dediler

DSİ Şübe Müdürü Mustafa Ertürk’ten konuyla ilgili randevu alıp sorunun çözülmesi için gerekli görüşmeleri yapacağını söyleyen Mehmet Erdem “DSİ şube müdürümüzle görüşeceğim. Görüşmenin sonucunu sizlere ileteceğim.”dedi.

Mehmet Erdem Burunköy Mahallesi’nde düzenlenen etkinliğe katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek “Burunköy’de Kuranla tanışan yavrularımız için böyle bir etkinliğe katılmaktan çok mutlu oldum. Tüm Türkiye’de Kuran eğitimi konusunda Diyanet İşleri Başkanlığımız büyük gayret gösteriyor. Burunköy Mahalle Muhtarlığımızda bu etkinlik nedeniyle büyük gayret gösterdi. Teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Bizi bir araya getirdi.

Türkiye üzerinde büyük oyunlar nedeniyle çok zorlu noktaya geldik. Birlik ve beraberliğimiz üzerine tüm oyunları sergiliyorlar. Aslında kuran bu konuda en güzel mesajı veriyor. Allahın ipine sarılarak bu durumdan kurtulabiliriz. Biz huzur, birlik ve beraberlik istiyorsak Allahın emirlerini yerine getirmeliyiz. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dilerken, birlik ve beraberliğimizin çok güçlü olması için birbirimizi sevmenin çok önemli olduğunu belirtmek isterim. Allah yüce milletimizi her türlü müsibetten korusun:”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.