Son Dakika

• No Posts Found

MEHMET ERDEM’İN DEVREYE GİRMESİ İSTENDİ

Söke’de Özel İdare. Söke İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği ve vatandaşların katkıları ile açılan zeytinlik yollarının bakımdan geçirilmesi için Devlet Su İşlerinin devreye girmesi istendi. Muhtarlar bu konuda 23 ve 24. dönem Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’den yardım istediler.

Mahalleye dönüşen köylerde zeytinlik yollarının bakımdan geçirilmesi konusundaki açıklamaları ile ilgili gündemi gelen Söke’ye bağlı Güneyyaka Mahalle Muhtarı Ali Çıtak, zeytinlik yolları konusunda Ak Parti 23. ve 24. dönem Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’den yardım istedi. Mahallelerde az da olsa zeytinin olduğunu söyleyen Muhtar Ali Çıtak “İl Özel İdaresi ve vatandaşların işbirliği ile yapılan zeytinlik yollarının açılmasında sizlerinde katkıları olmuştu. Yollar açıldıktan sonra ham yol olarak kaldı. Önceki kışın ve geçen kış mevsiminde yağan yağmurlar nedeniyle zeytinlik yolları çok bozuldu. Şu anda yollardan aracın geçmesi mümkün değil. Bu yolların bakımdan geçirilmesi gerekiyor. Şu anda umudumuz DSİ. İş makineleri ile yolların onarılması. Eğer bizden destek istenirse akaryakıt desteği verebiliriz. Siz devreye girerseniz DSİ zeytinlik yollarını yapar.”dedi

DSİ Aydın Şube Müdürü’nü arayan Mehmet Erdem ulaşamayınca “Bu konuda DSİ yetkilileri ile görüşeceğim. En kısa zamanda sizlere döneceğim. Zeytinlik yolları önemli. Çünkü bu yollar üretime hizmet ediyor. Aslında Aydın Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmet Müdürlüğü bu tür hizmetleri vermesi gerekiyor. Sizlerin bu sorununu DSİ’ye ileteceğim. Çözümü konusunda yardımcı olacağım. Hallederiz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.