Son Dakika

• No Posts Found

ÇERÇİOĞLU: TÜRK, HAYAT SANATINDAN VAZGEÇER, HÜRRİYET SEVDASINDAN VAZGEÇMEZ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, Sökeli Cafer Efe’nin sözlerinden alıntı yaparak, Türk’ün hayat sanatından vazgeçeceğini ancak, hürriyet sevdasından vazgeçmeyeceğini söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu mesajında “30 Ağustos 1922, Türk ulusunun bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği gün olmuştur. Büyük Zafer, özgürlüğün günüdür. Türk Milleti’nin yokluklar içinde ve yıllarca sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesinin destansı zaferi, yurdumuzu zapt etmeye yönelik emellere verilmiş kesin bir yanıttır.Bu şanlı zafer, Türk Milleti’nin esareti kabul etmeyen iradesi ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün muhteşem askeri dehasının bir kanıtıdır.

Özellikle bugün, çevremizdeki ülkelerde yaşanan acılara şahit olurken; Türk Milleti olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin mirasına sahip çıkmanın önemini bir kez daha idrak ediyoruz.  Bağımsızlık ateşinin coşkuyla yandığı kentlerimizden biridir Aydın. 7 Eylül 1922’de kurtarılan Aydın, Kurtuluş Savaşı’nda iki kez işgal edilip, iki kez kurtarılan tek kent olma özelliğini taşıyor. 30 Ağustos’un bizim için bambaşka bir anlamı vardır. 30 Ağustos, Aydın’ın düşman işgalinden kurtulduğu 7 Eylül tarihinin şanlı müjdeleyicisidir.

Biz Efe torunları için bağımsızlık, dedelerimizin, atalarımızın kanı, canı demek. Bizim  bağımsızlıktan anladığımızı Sökeli Cafer Efe’miz öylesine güzel anlatmış ki, 93 yıl sonra Efe torunları olarak tüm kalbimizle Sökeli Cafer Efe’nin  sözlerini haykırıyoruz, “Türk, hayat saltanatından vazgeçer, hürriyet sevdasından vazgeçmez”

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun silah arkadaşları, Aydın’ın kahraman Efeleri ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.