Son Dakika

• No Posts Found

OKUL DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINA ÇAĞRI

Türkiye genelinde dershanelerin kapatılmasından sonra Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaokul ve ortaöğretim kurumları bünyesinde öğrencileri daha iyi yetiştirmek amacıyla en az 36 saatlik ücretsiz Okul destekleme ve yetiştirme kursları açıyor.

Kurslara katılacak öğrenciler 18 Eylül 2015 Cuma günü saat 17.00ye kadar okullarına başvurabilecekler. Kurslar öncelikle TEOG sınavlarına girecek ortaokul son sınıf öğrencileri ile LYS sınavlarına girecek lise ve meslek liseleri son sınıf öğrencilerine yönelik olacağı belirtilirken, istek olması durumunda hem ortaokulların hem de liselerin ara sınıflarında okuyan öğrencilerin de bu kurslardan yararlanabileceği bilgisi verildi.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden aldığımız bilgiye göre; Aydın ilinde eğitim öğretimin seviyesini yükseltmeyi amaçlayan okul destekleme ve yetiştirme kurslarının ücretsiz olacağı belirtildi. Okul destekleme ve yetiştirme kurslarının Söke genelindeki tüm ortaokul, imam hatip ortaokulu ile lise ve meslek liselerinde açılacağı belirtildi. Ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler okul destekleme ve yetiştirme kursları için kendi okullarına başvurmaları gerekiyor. Okullarından mezun olan yada açık lise yada açık ortaokullarda okuyan öğrencilerde Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvurabilecekler. Başvurular 18 Eylül 2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sona ereceği bilgisi verildi.

Okul destekleme ve yetiştirme kurslarında öğrenciler istedikleri öğretmenleri seçebilecek. Bir kursun açılması için en az 10 öğrencinin okul idaresine başvurması gerekiyor. Öğrenciler istedikleri öğretmeni seçmelerinin yanında istedikleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilecekler. Yetkililer özeklikle TEOG sınavına girecek öğrenciler TEOG sınavına girecekleri Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce ve Türkçe derslerinden kursa katılmalarının menfaatlerine olacağı belirtildi.

Kurslarda en önemli durumun devam zorunluluğu olduğu bilgisi verilirken, bu kurslara kaydoldum, gitmek istiyorum diyen öğrencilerin kurslara devam etmek zorunda oldukları bilgisi verildi. Kursların kesinlikle ücretsiz olduğu ve bu yüzden okul idarelerinin velilerden ücret talep edemeyeceği belirtildi. Dershanelerin kapanmasıyla birlikte özellikle TEOG ve LYS’ye girecek öğrencilerin bu kurslara katılmalarını tavsiye eden yetkililer, tüm sınıflar için bu kursların açılabileceği belirtildi. Kurslara veli ve öğrencinin birlikte başvurması istendi. Kursların bir dönemde 36 saatten az olamayacağı belirtilirken, ayrıntılı bilginin okul müdürlüklerinden alınabileceği bilgisi verildi. Kursları temel derslerden almaları istenirken okul müdürlüklerinin planlama ve çalışma yapabilmeleri için veli ve öğrencilerin son güne beklememeleri, bir an önce müracaatlarını yapmaları istendi. TEOG sınavlarının Kasım ayı içinde yapılacak olması nedeniyle ortaokulların son sınıflarında okuyan öğrencilerin müracaatlarını bir an önce yapmaları istendi.

Okulların açılacağı 28 Eylül tarihinden itibaren taşımada ve yemekte sıkıntının olmayacağı, okulların uzatıldığı bir haftalık sürenin kapanışa eklendiği belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.