Son Dakika

• No Posts Found

PKK TERÖRÜ KINANDI

Pazar günü Hakkari Dağlıca’da terör saldırısı sonrası şehit olan 16 asker ülkemizi üzüntüye boğdu.

Adü rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan yayınladığı mesajda “Milletimizin birlik ve beraberliğine , kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde düzenlenen haince saldırıyı şiddetle kınıyor, bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı evlatlarımıza acil şifa, kederli ailelerine ve tüm milletimize sabırlar diliyorum” dedi.

METİN YAVUZ’DAN

KINAMA

AK Parti Aydın Milletvekili aday adayı Metin Yavuz yayınladığı mesajda  ‘’Ülkemiz ve milletimiz önemli sınavlardan geçmektedir.  Öyle bir sınav ki birlikte, beraber, omuz omuza vererek düşmanlarımızı güldürmememiz gereken günlerdeyiz.

Hakkari Dağlıca’da askeri birliğin geçişi sırasında bölücü terör örgütü PKK tarafından, önceden yola döşedikleri mayını uzaktan kumanda ile patlamaları sonrasında 16 Kahraman Türk Askerimizin şehitlik mertebesine ulaştığını ve yaralı askerlerimizin olduğu haberini bültenlerden takip ediyoruz.. Duyduğum acının tarifi yoktur. Kahpece saldırılarda bulunarak, hain yüzünü bir kez daha gösterme gafletinde bulunan eli kanlı bölücü terör örgütü olan PKK bilmelidir ki, kahraman şehitlerimizin kanlarında kendileri boğulacaklardır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin operasyonları devam etmekte olup, çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğinide bilmenizi isterim. Terörle mücadele konusunda son zamanların en büyük operasyonunu yöneten hükümetimiz, bu derece kararlı bir şekilde çalışmalara devam ederken yandaş medyanın ve sosyal medya üzerinden bir takım kişilerin, hükümetimizi hedef gösterir şekilde hareket etmesi ise son derece düşündürücüdür” dedi.

AYDIN BAROSUNDAN

KINAMA

Aydın Barosu Başkanı Avk. Gökhan Bozkurt yayınladığı mesajda “Ülkenin ulusal bütünlüğünü hedef alan ayrılıkçı teröre karşı, ortak paydalar doğrultusunda barış içinde, bir arada yaşamak ve bu kirli oyuna gelmemek için milletimizi dikkatli ve uyanık olmaya, akan şehit kanlarının bir an önce durması için Anayasal tüm kurumları göreve ve devlet ciddiyeti içerisinde sorumlu davranmaya davet ediyor, Hakkari ili  Dağlıca bölgesinde meydana gelen hain saldırıda şehit olan askerlerimize rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı, gazilerimize acil şifalar  diliyoruz”dedi.

EĞİTİM-SEN’DEN

KINAMA

Eğtim Sen Söke Temsilciliği Başkanı Hayri Yaptaterek yaptığı açıklamada “Türkiye’de yaşayan ve halkların kardeşliğine inanan kesimler yıllardır benimsenen çözümsüzlük politikaları nedeniyle ağır bedeller ödemiş, telafisi mümkün olmayan acılar yaşamıştır. Bugün yaşanan ölümlere “Artık yeter!” demenin vakti gelmiştir. Barışa sahip çıkmak, ölümü değil yaşamı savunmak, silahların yerine demokratik siyasetin konuşması için ısrarcı olmadıkça daha büyük acıların yaşanmasının önüne geçilemez. “Artık Yeter! Ölümlere Seyirci Kalmayalım, Barışı ve Yaşamı Savunalım!”

Eğitim Sen Söke Temsilciliği olarak Hakkari-Dağlıca’ da, hayatını kaybedenlerin ailelerine, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.