Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE TİCARET BORSASI GEKA İLE SÖZLEŞME İMZALADI

Söke Ticaret Borsası önceki gün Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) yöneticileri ile bir araya gelerek yeni test cihazının GEKA desteği ile alınması konusunda sözleşme imzaladı.

Söke Ticaret Borsası başkanı Salih Deniz Günal konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Pamukta test cihazı çok önemli. Pamuğun kalitesini belirlemede önemli bir işlevi var. Bilindiği gibi Söke Ticaret Borsası laboratuarında bulunan test cihazı geçen yıl arızalanmıştı. Test cihazı çok pahalı. Yaklaşık maliyeti 800 bin TL. civarında. Cihazını sadece Borsamızın maddi kaynakları ile yenilemeye kalksak çok zorlanacaktık. Çözümü GEKA projesi yapmakta bulduk. Akademisyenlerinde katkısı ile bir proje hazırladık ve GEKA’ya teslim ettik. Geçtiğimiz günlerde GEKA yönetim kurulu toplantısında projemiz kabul edilerek desteklenmeye uygun görülmüştü.

Önceki günde GEKA ile sözleşme imzaladık. Bundan sonra yasal süreç işleyecek. Pamuk test cihazı Amerika Birleşik Devletlerinden gelecek. Hedefimiz sezona yetiştirmekti ancak makinenin ABD’den en az 2 aylık bir süre içinde gelmesi bekleniyor. GEKA desteği ile alacağımız bu test cihazı dünyadaki pamuk üreticileri tarafından da kullanılan son sistem pamuk test cihazı. Bizim için pamuk üretimine yön verecek olan bir cihaz. Söke’ye ve pamuk üreticimize hayırlı olmasını diliyorum. Bizden desteklerini esirgemeyen GEKA’ya teşekkür ediyorum. GEKA ile birlikte önemli bir hizmete imza attık.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.