Son Dakika

• No Posts Found

KAYMAKAM KURTBEYOĞLU: BAYRAĞI, YIRTMA,YAKMA GİBİ SALDIRI YOK

Aydın Büyükşehir Belediyesi, kendine bağlı olarak ilçeler arası şehir içi yolçu taşımacılığı yapan tüm araçlara ard arda gelen şehit haberleri üzerine terör saldırılarını protesto etmek için camlarına Türk Bayrağı asmıştı.

Önceki gün akşam saat 20.45 sıralarında Efeler İlçesinden aldığı yolcuları Söke’ye getirmek üzere yola çıkan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait 09 DB 701 plakalı otobüs, saat 21.55 sıralarında Söke’ye bağlı Sazlı Mahallesi’ne geldiğinde yolcu indirmek için durağa yanaştı. Bu sırada bir grubun durakta bekleyen otobüsün yanına yaklaştığı, bir kişinin şehitlere saygı ve teröre tepki için asılan bayrağı koparıp aldığı, bu sırada bayrağı koparan kişi ve arkadaşlarının otobüs şoförü ve yolculara saldırdıkları ve hakaret ederek olay yerinden uzaklaştıkları şeklinde yapılan haberlerin abartıldığı belirtildi.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde otobüs ve yolculara saldırı, bayrağın yırtılması gibi verilen haberin gerçeği yansıtmadığını belirterek “Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde haberin çıkması üzerine hemen inceleme başlattık. Çünkü olayın gerçekleşmesinden sonra Jandarmaya veya polise böyle bir şikayet gelmedi. Güvenlik güçlerimiz harekete geçti. Önce saldırının yapıldığı söylenen otobüs şoförü bulundu. Şoförün anlattığı şekliyle olay şöyle gerçekleşmiş. Otobüs Sazlı Mahallesine geldiği sırada yolcu indirip bindirdiği durakta durmuyor. Duraktan 10-15 metre ilerde duruyor. Yolcuyu indiriyor. Bu sırada bir kişi otobüsün camındaki bayrağı asıldığı yerden çözerek alıyor. Bayrağı kalbinin üzerine koyarak oradan uzaklaşıyor. Bayrağa saldırı yok. Ortada grup yok. Sadece tek kişi var. Şoförde şikayetçi olmuyor. Protesto olayı da yok. Ancak biz olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyoruz. Bayrağı otobüsün camından indiren vatandaşı bulduğumuzda olay aydınlanacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.