Son Dakika

• No Posts Found

UYUM EĞİTİMİ OKULLARIN AÇILDIĞI İLK HAFTA YAPILACAK

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı planlamasında ilkokul birinci sınıflar ve ortaokul birinci sınıflara yönelik uygulamaya konan uyum eğitimlerinin okulların açıldığı ilk hafta içinde yapılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili muhabirimizin sorusunu cevaplayan Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın “Her sene özellikle ilkokul birinci sınıfa gidecek öğrenciler için bir hafta uyum eğitimi yapılıyordu. Bu eğitim sürecinde çocuklar okul binalarını tanıyordu. Ancak bakanlığımız okulların açılma tarihini 28 Eylül’e uzattı. Yani okullarımız Bayram sonrası açılacak. Birinci sınıflar ve ortaokul birinci sınıflarında okuyan öğrencilerde uyum eğitimlerini okulların açıldığı ilk hafta içinde yapacaklar. Ayrıca uyum eğitimi ile ilgili ayrı bir düzenleme yapılmayacak. Birinci sınıflar uyum eğitimlerini normal eğitim sürecinin ilk haftasında yapacaklar.”dedi.

Öte yandan 2015-2016 Eğitim öğretim yılı ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığı ve sorunsuz şekilde eğitim öğretim yılına başlanacağı bilgisi verildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.