Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE TRAFİK SORUNU

Söke’nin kanayan sorunu trafik konusu önümüzdeki günlerde tekrar gündeme gelecek. Önümüzde günlerde yapılacak olan ilk sivil toplum kuruluşları platformu toplantısında ele alınacak olan trafik sorunun çözüm yolları aranacak.

Caddelerin Büyükşehir Belediyesi tarafından paralı otopark haline getirilmesiyle özellikle Aydın,  Dere, Cumhuriyet, Albayrak, Koçlar, At Pazarı Caddesi ve İstasyon caddesi gibi yerlerde paralı otopark olarak belirlenen caddelerde çift taraflı parkların yapılmasının Söke’de trafikte sıkıntılar yarattığı belirtildi. Söke Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş’ın önerisi üzerine önümüzdeki ilk toplantı da Söke’nin trafiği konuşulacak. Caddelerin paralı otopark haline getirilmesiyle otobüs duraklarının özel araçların işgaline uğradığı belirtilerek, bundan dolayı da şehir içi    minibüslerin cadde ortasında yolcu almak zorunda olduğu belirtildi. Söke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş “Söke’nin ana hartellerine çıkışlarda trafik durma noktasına geliyor. İlçenin trafiğinin konuşulması gerekiyor.”dedi.

Önümüzdeki toplantının Söke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin ev sahipliğinde yapılması ve gündemde tek maddenin Söke İlçe Trafiğinin konuşulması olarak belirlendi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.