Son Dakika

• No Posts Found

YENİKENT MAHMET SEMERCİ CADDESİ’NDE SICAK ASFALT ÇALIŞMASI

Aydın büyükşehir belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan Söke’deki bütün birimlere bayram mesaisi talimatı verdi. Yenikent Mahallesi, Mehmet Semerci Caddesi bayram öncesi asfalta kavuşuyor.

Altyapı ve üst yapı çalışmaları ile geleceğe sağlam adımlarla ilerleyen Aydın ilinin Söke ilçesinin çehresi de değişmeye başladığı belirtilerek, Söke de bir yandan alt yapı çalışmaları devam ederken, bazı mahallelerde sondaj çalışmaları kesintisiz devam ettiği bilgisi verildi. Diğer taraftan alt yapısı tamamlanan cadde ve yollarda sıcak asfalt ve parke döşeme çalışmaları sürüyor. Aydın büyükşehir belediye başkanı Özlem Çerçioğlu talimatı ile bayram mesaisi yapan ekiplerin çalışmalarıyla, Yenikent Mahallesi, Mehmet Semerci Caddesi bayrama yeni asfalt yol ile girecek. Caddenin asfalt altı çalışmalarını tamamlayan Aydın büyükşehir yol ekipleri, sıcak asfalt çalışmalarına da başladı.

AYDIN BŞB’YE YAPILAN ÖDEMELERİNİZ, YOL SU OLARAK GERİ DÖNÜYOR.

Söke’li vatandaşların Aydın büyükşehir belediyesine yapmış olduğu tahakkuk ödemeleri, yine vatandaşlara yol, su, kanalizasyon ve altyapı hizmetleri olarak geri döndüğünü belirten Aydın büyükşehir belediye koordinatörü Fatih Akkentli konuyla ilgili bilgiler verdi. Akkentli “Aydın büyükşehir belediye başkanımızın talimatı ile Söke’deki tüm birimlerimiz bayram mesainde çalışmakta. Tüm ekiplerimiz gece gündüz vatandaşlarımızın sorunlarının giderilmesi için üstün gayret sarf ediyorlar. Bildiğiniz gibi daha önce, yılan hikâyesine dönen ve devletin yapmadığı Turizm yolu olarak adlandırılan Söke, Ağaçlı ve Davutlar karayolu 110 bin metre kare satih kaplama ile yolu yeniledik. Milli Egemenlik Caddesi yoluna 16 bin metre kare ve yine Mehmetçik Caddesine 16 bin metre kare parke döşemesi yapılarak yol yenilendi. Fatih Caddesine ise 8 bin metre kare parke döşemesi yapılıyor. Sıcak asfalta kavuşan Adnan Kahveci bulvarının ardından, 14 bin metre kare Mehmet Semerci Caddesi de bayrama kadar sıcak asfalta kavuşmuş olacak. Önder Özokumuşoğlu 12 bin metre kare, Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı ise 6 bin metre kare. Özbaşı Nalbantlar yolu ise tam 80 bin satih kaplama ile adeta Söke’yi uçuracağız” dedi.

TARIM ARAÇLARINA ALTERNATİF YOL, ESKİ ÖZBAŞI YOLU DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Günde yaklaşık 20 bin aracın gelip, geçiş yaptığı Söke Bodrum karayoluna hasat zamanı olduğu için yolu tarım araçları da yoğun olarak kullanmakta olduğunu söyleyen Aydın büyükşehir belediye koordinatörü Fatih Akkentli; “Daha önce eski Özbaşı yolunda Aydın büyükşehir belediye başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun talimatı ile Mart ayında iyileştirme çalışmaları yapılmıştı. Yolun dar olması ve Tarım makinalarının büyük ve geniş olması, bu yolun yeniden ele alınıp kapsamlı bir şekilde yeniden yapılmasını gündeme getirdi. Bunun için Aydın büyükşehir belediye başkanı Özlem Çerçioğlu talimatı ile ekipler incelemelerini yapmakta. Önümüzdeki günlerde de bu yolun genişletilmesi ve düzenlemesi de yapılacak” dedi.–

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.