Son Dakika

• No Posts Found

YOL ÇİLESİ BİTMEDİ

Yazın Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından yolun yapılacağı sözü verilmesine rağmen bu güne kadar hiçbir çalışmanın yapılmadığı Sarıkemer Karakaya Mahalleri arasındaki yolda öğrencilerin çilesi başladı. Hergün 7 adet öğrenci taşıma minibüsünün gidip geldiği yolda sıkıntı bir türlü çözülemedi.

Söke Muhtarlar Derneği Başkanı ve Köprüalan Mahalle Muhtarı Mustafa Öztürk, Sarıkemer ile Karakaya arasındaki yolun 2015-2016 Eğitim  Öğretim yılı başlamadan önce bakımdan geçirilmesi için Büyükşehir Belediyesi düzeyinde girişimlerde bulunduklarını belirterek “Büyükşehir Belediyesi Batı Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli Sarıkemer, Avşar, Yeşilköy, Karakaya Mahalle Muhtarları ve benim bulunduğum ortamda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile görüştü. Görüşme sonucunda bize yolun en kısa sürede yapılacağı sözünü verdi. Sözde Büyükşehir Belediyesi iş makineleri bir hafta içinde yolda bakım çalışması yapacaktı. Ancak aradan 2 ayın üzerinde bir süre geçti. Yol bir türlü bakama alınmadı. Bayramdan önce meydana gelen yağmurlar sonucu yol daha da bozudu. Altı alçak arabaların şu anda yoldan geçmeleri mümkün değil. 28 Eylül pazartesi günü okullar açıldı. Karakaya, Köprüalan ve Yeşilköy’den 7 tane minibüs Avşar ve Söke’ye öğrenci taşıyor. Yolda asfalt malzeme kalmadı. Büyük ve derin çukurlar oluştu. Araçlar bir hafta yolu kullandığında alt takım yaptırmak için sanayiye gitmek zorunda kalıyor. Sabah öğrenci taşıma servise binen öğrenciler okulda indiklerinde sersem gibi oluyorlar. Yolun kötü olmadı çocuklara yoruyor. Araçların içinde 6 ile 15 yaşında çocuklar var. Yolun kötü olması nedeniyle bu çocuklar araç içinde tutunamıyor. 30-35 dakikalık yol 1,5 saat sürüyor. Çocuklar okula zamanında yetişmek için erken kalmak zorundalar. Yol çocuklarımızı perişan ediyor. Geçen yıl bu durumu yaşamıştık. Bu sene yaşamamak için büyük uğraş verdik. Ancak Büyükşehir’e derdimizi bir türlü anlatamadık ya da anlamak istemediler. Çocuk okuldan geliyor hemen kendini yatağa atıyor. Akşamları yemek bile yemiyorlar. Bu çocuklar nasıl başarılı olacaklar. Çocuk okuldan eve pestili çıkmış gibi geliyor. Okulda yorgun ve uykusuz bir çocuktan başarı beklenir mi?

Ekim ayına giriyoruz. Asfalt sezonu kapanıyor. Biz yolun komple bakamından vazgeçtik. Hiç değilse çukurlar doldurulsun ve yama yapılsın. Yol daha fazla bozulmasın.  Yama çalışması yapılırsa hiç değilse 2-3 ay çocuklar okula rahat gider gelir. Büyükşehir Belediye Başkanından yolun kısa süre içinde bakımdan geçirilmesini istiyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.