Son Dakika

• No Posts Found

OKUL DESTEKLEME VE GELİŞTİRME KURSLARI 3 EKİM’DE BAŞLADI

Aydın Valiliği’nin himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Aydın bir gelecek için parolasıyla başlatın üçretsiz okul destekleme ve yetiştirme kurslarının okullarda 3 Ekim tarihi itibariyle başladığı belirtildi.

Ücretsiz okul destekleme ve yetiştirme kurslarında ağırlık TEOG sınavına girecek öğrenciler ile LYS sınavına girecek öğrencilere yönelik olduğu belirtildi. Bunun yanında ortaokullarda okuyan 2. ve 3. sınıflar ile liselerde okuyan 10. ve 11. sınıflar içinde kursların açıldığı bilgisi verildi. Kasım ayı içinde yapılacak olan TEOG sınavları kapsamında 8. sınıflar için Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden kursların açıldığı bilgisi verildi. 8. sınıf öğrencileri okuldaki eğitim öğretimin ardından iki ssat devam eden bu okul  destekleme ve yetiştirme kurslarına katılıyor. Aynı şekilde lise son sınıf öğrencileri de ücretsiz okul destekleme ve yetiştirme kurslarına katılıyor.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın İlçe genelindeki tüm okullarda ücretsiz okul destekleme ve yetiştirme kurslarının ilçedeki tüm ortaokul ve liselerde açıldığını belirterek “Özellikle bu sene TEOG sınavına girecek 8. sınıf öğrencileri ile LYS sınavına girecek 12. sınıf öğrencileri için bu kurslar önemli. Kurslarda devamlılık zorunluluğu var. Bir dersten iki defa mazeretsiz olarak kursa katılmayan öğrencinin kurstan kaydı siliniyor. Onun için velilerin öğrencilerinin kurslara edip  etmediklerini  izlesinler. Öğrencilere burada öğretmen seçme serbestliği de getiriliyor. Öğrenci  başka okuldan bir öğretmene de seçebilir. Eğitim öğretim yılının başlayalı 2 hafta oldu. Okullardan yeni kurs açma talepleride geliyor. Kaç öğrencinin katıldığı ve kaç kursun açıldığı ile ilgili kesin rakamlar önümüzdeki 10 -15 gün içinde kesinleşir. Bizim isteğimiz ortaokul ve liselerde eğitim öğretim gören tüm öğrencilerin bu kurslara katılmasıdır. Ücretsiz okul destekleme ve yetiştirme kursları Aydın eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltecektir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.