Son Dakika

• No Posts Found

TKDK 15. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINA ÇIKTI

Tarım ve Kır
sal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğü, yatırımcıların beklediği 15. Başvuru Çağrı İlanına 08 Ekim 2015 tarihinde çıktıklarını ve proje başvurularının 19-30 Ekim 2015 tarihleri arasında kabul edileceğini açıkladı.

Yapılan Çağrı İlanıyla alakalı açıklama yapan TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan ÇİFTÇİ, Bu çağrının IPARD-1 döneminin kalan son bütçesi için çıkılan son çağrı İlanı olduğunu, bu çağrıdan sonra IPARD-2 döneminin başlayacağını belirtti. İl Koordinatörü Erhan Çiftçi “15. çağrıda Süt üreten tarımsal işletmelere yatırım (Süt hayvancılığı) ile ilgili mevcut ve yeni işletmelerin %50 – %65 hibe oranında desteklenecek. Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm ve Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi alanındaki yatırımlar için ise hem yeni hem de mevcut işletmelere %50 oranında hibe desteği verilecek.  Bu Çağrı döneminde kabul edilecek projeler için 37,5 Milyon Avro değerinde bir destek bütçesi vardır. Aydın’ın bu fondan azami şekilde faydalanması için yatırımcılarımızı proje hazırlamaya davet ediyoruz.” dedi.

Proje Başvurularının 19-30 Ekim 2015 tarihleri arasında kabul edileceğini belirten ÇİFTÇİ,  “Bu çağrı dönemi için 30 Ekim 2015 tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. 15. Başvuru Çağrı döneminin süresi çok kısa, proje sunmayı planlayan yatırımcılarımız zamanı çok iyi değerlendirerek projelerini bu süre içerisinde hazırlamaları gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.-

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.