Son Dakika

• No Posts Found

MUHTARLARIN MARATONU 31 EKİME KADAR SÜRECEK

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri nedeniyle Söke’de seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı muhtarlar tarafından devam ediyor. 85 bin seçmenin büyük bölümünün Söke merkezde bulunduğunu söyleyen merkez mahalle muhtarları seçmen bilgi kağıtlarını zamanında dağıtabilmek amacıyla akşamları da dağıtımları sürdürdüklerini söylediler.

Söke Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı, muhtarlar olarak seçmen bilgi kağıtlarını zamanında seçmenlere ulaştırabilmek için kapı kapı dolaştıklarını belirterek, seçmen kağıtlarını zamanında dağıtabilmek için günlük ortalama 400’e yakın seçmen bilgi kağıdı dağıtmaları gerektiğini söyledi. Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı yaptığı açıklamada “ Bilindiği gibi 1 Kasım tarihinde milletvekili erken genel seçimleri yapılacak. Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı 31 Ekim cumartesi günü akşamına kadar devam edeceğiz. Benim mahallemde 7800 seçmen var. Dağınık bir mahalle. İnsanların büyük çoğunluğu çalışıyorlar. Gündüzleri konutlarında bulmak ise neredeyse imkansız. Gündüz konutlarında bulamadığımız seçmenlere akşamları ikinci defa gidiyoruz. Apartmanların zillerini basıyoruz ama açan olmuyor. Günde en az 4 km. gibi bir yol yürüyoruz. Bu yürüyüş 15 gün daha devam edecek. Seçmen bilgi kağıtları seçim günü sıkıntısız bir oy kullanımı için önemli. Çünkü seçmen bilgi kağıdında seçmenin hangi binada ve kaç nolu sandıkta oy kullanacağı yazıyor. Seçmen bilgi kağıdını eline alan vatandaş doğruca sandığa gidip oyunu kullanıyor. Seçmelere uyarıyoruz. Seçmen bilgi kağıtları ellerine geçmediyse muhtarlıktan temin edebilirler.”dedi.

Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, en geniş alana sahip Mahalle olduklarını belirterek “ Yenicami Mahallesi dağınık bir yapıya sahip. Konyalılar semti olarak bilinen Bağarası yolundan İstasyon Caddesine kadar bir alanı kapsıyor. Seçmenlerin seçmen kağıtlarına ulaştırmaya çalışıyoruz. Seçmen kağıtları bir başkasına verilmiyor. Seçmenin kendisine vermek durumlundayız. Çünkü imza karşılığı veriyoruz. Yenicami Mahallesinde seçmen sayısı 9800 dolayında. Diğer muhtar arkadaşlarımın işi de zor ama en zor benim işim. Mahalle sakinlerini muhtarlığa bekliyoruz. Günde ortama 450 seçmen kağıdı dağıtmam gerekiyor ki süresi içinde bitireyim.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.