Son Dakika

• No Posts Found

SİYASET, İŞ, MODA VE ÇETİN DOKUZLU “Ekim Ayının En Şık Erkeği”

ÇETİN DOKUZLUBu hafta moda köşemizde çok önemli bir ismi konuk ediyorum. Aydın melek daysakEfeler Belediyesi Meclis Üyesi ve Aydın, Muğla, Kuşadası ve Söke’de Dokuzlu Deri ve Ayakkabı mağazaları sahibi Çetin DOKUZLU…

Aslında onun için çok da uzak bir dal olmayan moda hemen hemen yaşamının bir parçası… Çetin beyin gündelik yaşamının her alanında şıklık söz konusu, gerek klasik gerek spor giyiminde şıklığı yakalamış bir iş adamıdır kendisi… Erkek giyimi bir o kadar zor ve şıklığı yakalamak ise ayrı bir meziyettir. Çetin Dokuzlu ise günlük kombin arayışı; ayakkabıdan kemere ceket, takım elbiseden spor giyime kadar bütünlüğü yakalamış örnek biridir.

Modanın içinden biri olan Çetin beyi, mağazalarından bir tanesi olan Söke Dokuzlu Deri ve Ayakkabı’da ziyaret ettim ve moda yaşamını kendinden dinledim. Kendisinden ayakkabıdan çantaya, kemer cüzdana, renk uyumunun önemine, çeşitleri yeni sezon trend ayakkabılar ve moda konusunda bir çok görüş aldım. Gerek modayı takip etmesi, gerek moda hakkındaki görüşleri ve gerekse günlük giyimini dikkate alırsam ve dürüstçe bir değerlendirme yapmam gerekirse Çetin Dokuzlu iyi giyinen erkeklerden biridir. Her fırsatta bunun için özen gösteren Çetin Bey’in moda adımını teker teker inceledim onun şıklığını gündeme getirdim. Bir erkek için iyi giyinmenin elbette yolları vardır. İyi giyinmek bir sanattır ve aynı zamanda bir erkek için şık olmak ayrı bir inceliktir. İşte Çetin Dokuzlu’da bu sanatı ve şıklığı gördüm.


ÇETİN DOKUZLU1Adım Adım Çetin Dokuzlu Şıklığı:

Bedene Uygun Takım Elbiseler seçimi: Türkiyede siyasetle uğraşan beyfendilerin geneline göz attığımızda genelde ve sıklıkla giymiş oldukları takım elbiselerin üzerlerinde sanki emanetmiş gibi durduğunu hepimiz gözlemlemişizdir. Beyleri, genellikle ceket bıyu ve pantolon paçası uzun olan ve üzerinde emanet gibi duran  bu takım elbiseler mahvediyor. Aldığımız takım elbise vücudunuza tam oturmalı bol ve dar olmamalıdır. Takım elbise seçimi çok önemlidir, çünkü takım elbiseler özel kıyafetlerdir. Renk, boy, beden bu 3 şeye çok dikkat edilmelidir. Çetin Dokuzlu giymiş olduğu takım elbiselerinde “renk, boy, beden” üçlemesini düzgün ve yerinde yakalamıştır.

İki Düğmeli Takım Elbise Alın: Son sezonlarda artık 3 düğmeli ceketlerin out olduğunu bunun yanında 2 düğmeli ceketlerin gündemde olduğunu görmekteyiz. İki düğmeli slimfit takımların revaçta olmasının ana sebebi ise eğer fit bir vücudunuz varsa bu takımlar sizi daha zayıf, daha şık ve derli toplu gösterir. Bu yüzden tercihimiz genelde 2 düğmeli takım elbiseler olmalı ve resimde de gördüğümüz gibi Çetin Beyin tercihi de 2 düğmeli takım elbise. olmuştur ve üzerinde de son derecede şık görünmektedir.

Ayakkabılarınıza İyi Bakınız: Onun için çokta zor olmadığı bir durum söz konusu çünkü günlük kombinde ayyakabı bir erkek için çok önemlidir. Çetin Bey’inde buna ne kadar özen gösterdiğini görmekteyiz. Bundan dolayı siz siz olun ayakkabılarınıza özen gösterin. Ayyakkabınızın derisinin cinsini öğrenin ve ona uygun bakım malzemelerini düzenli  ÇETİN DOKUZLU2kullanın. Ayyakabılarınızı dönüşümlü olarak giyin böylelikle dinlenmesini sağlamış olursunuz hem de topuk ve taban erimelerine engel olmuş olursunuz. Ayakkabı  seçimi son derece güzel ve göze ise hoş zengin görünmektedir. Giydiğiniz kıyafet ister takım ya da klasik, ister spor ya da aykırı olsun ayakkabı onu en iyi tamamlayacak bir nesnedir. Ayakkabı seçimlerinizi kıyafete göre yapınız, kıyafetlerinizi ayakkabı seçimlerinize göre değil.

Mutlaka  Siyah Bir Deri Kemer Edinin: Siyah bir deri  kemerle klasik olduğu kadar her halinizle uyum sağılıyabilceği gibi en temel aksesuardır. Kemerler takım veya spor kıyafetinizi mükemelle tanımlar… Burda da Çetin Bey takımına uygun aynı zamandada ince siyah kravatıyla siyah deri rugan ayakkabısıyla uyum sağlamıştır ve bizden bir takdir daha kazanmıştır.

Siyah kemer, siyah ayakkabılarla, kahverengi kemer ile de kahverengi ayakkabıları kombin edin. Bu kuralı göz arda etmeyin ve aynı zamandada çok dikkat edilmelidir Çetin Bey siyah kemer ve siyah rugan ayakkabı seçimiyle bu kuralı dikkate almış ve şıklığı yakalamıştır.

İnce Kravat şart: Kalın kravatların yerine artık daha genç ve daha coul gösteren ince kravat seçimleri şuan da en doğru seçimdir. İnce kravatla jean kotlarınızla bile kombine edebilirsiniz, bu yüzden bu seçim çok önemlidir. Çetin Dokuzlu’nun tercihinde de olduğu gibi kravatın gerek boyu gerek duruşu muazam bir birliktelik sergilemektedir.

ÇETİNDOKUZLU3Yedek Gömlek Bulundurun: İş yerinizdeki dolabınızda  ve arabanızda mutlaka yedek bir veya iki gömlek bulundurun, gün içinde yaşadığınız aksiliklerin gününüzü ve şıklığınızı mahvetmesine kesinlikle izin vermeyin. Eve gitmeye gerek kalmadan gününüzü kurtarmış olursunuz. Arabasında ve iş yerinde yedek kıyafetlerini gördüğümüz Çetin Dokuzlu bu hareketi ile de bizden takdir kazanmıştır.

Kaliteli ve Zamansız Parçalara Yatırım Yapın: Alışveriş yaparak muhakak kaliteli zamansız parçalara yönelin.

Parfümünüz olmalı Ama Abartmayın: Mutlaka sizi ifade eden uygun bir parfümünüz olmalıdır. Sık sık parfüm değiştirmemelisiniz… Kendinize has kokuyla güne başlayabilirsiniz fakat parfümünüzü abartmadan sıkınız. Sabah sıkmanız yeterli olacaktır. Kaliteli ve orijinal bir kokuyu gün içerisinde bir defa kullanmanız yeterlidir. Çetin Bey bu konu da biraz abartılı davranmasına karşın, takım elbise, spor kıyafet, iş ve toplantı kokuları olmak üzere kokusunu dörde bölmesi biraz abartı olmuş. Fakat kokuların psikoloji üzerindeki etkisini bilmesi bu yapmış olduğu davranışın abartı değil politik olduğunu göstermekte ve bizden kocaman bir puan daha kazanmaktadır.

Çantanız olmalı: Mutlaka yanınızda çanta bulundurun, ister deri olsun ister başka bir maddeden yapılmış olsun bir çanta kıyafete göre harika bir tamamlayıcıdır. Altı çeşit (deri ve keten olmak üzere) çantası bulunan Dokuzlu kombin yapma konusunda bizi şaşırtmaya devam etmektedir.

Güneş Gözlüğünüz muhakkak olmalı: Herkesin saçına yüzüne uygun muhakkak gözlük seçimi vardır trendleri takip edebilirsiniz ancak yüzünüze uygun olmayan sadece tarz diye taktığınız güneş gözlüğü sizi komik duruma düşürebilir gözlük olmalı gündüz ve güneşli bir günde yaz kış olsun ama doğru seçilmelidir. Bilindiği gibi ve Çetin Bey’in de dikkat ettiği gibi artık güneş gözlüğü ve normal gözlükler kıyafete göre renk kombinine tabi tutulabilmektedir.

ÇETİN DOKUZLU4Sneakerslarınız olmalı: Genç, yaşlı herkesin çok sevdiği sneakerslar artık erkeklerin en önemli parçaları haline geldi. Hala sneakerslarınız yok mu? Çetin Beyinde kullandığı sneakrslar her erkeğin kullanası gerekiyor hemen hemen her zaman günlük tişörtlerle ve ya gömleklerle tamamlayabilirsiniz.

Farklı Desenleri birbirine karıştırmayın: Çizgili bir takım elbise seçtiyseniz farklı ve desenli ceketlerden kaçın ve düz renk seçin ve bırakın takımınız konuşsun burada da Çetin Beyin seçmiş olduğu gibi.

Palto veya kaban mont ceket üstünüze oturmalı: Trenç kotlarımız veya mont, kaban olsun kumaş pantolonumuza gerek Jean olsun aynı takım elbise gibi üzerimize oturmalıdır. Göz önünde bulundurmalıdır renk ve desenine de ayrı bakılmalıdır böylelik göze hoş görünmüş olursunuz.

Toparlamamız gerekirse gerek iş hayatında, gerek siyasi hayatta aktif olan Çetin Dokuzlu bu koşuşturma arasında modayı takip etmekte ve şıklığından taviz vermemektedir. Gerek giyinme konusundaki kültürü ve gerekse modayı takip ettiğini biz gündelik yaşamındaki kıyafetlerinden ve konuşmalarından anlamış durumdayız. Bu yanı ve şıklığından dolayı Çetin Dokuzlu’yu tebrik ediyor ve “Ekim Ayının En Şık Erkeği” olarak seçiyoruz.

Saygılarımla…

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.