Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN BŞB ATBURGAZI’NDA YEREL HİZMET MERKEZİ AÇTI

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir yasası ile kapanan beldelerde Yerel Hizmet Merkezleri açmaya devam ediyor.  Söke’de ilk açılan Yerel Hizmet Merkezi Atburgazı Mahallesinde gerçekleşti. Daha önce açılışı iki defa ertelenen Yerel Hizmet Merkezi’nin açılışına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Adayı Bülent Tezcan, yine Aydın Milletvekili adayı Metin Lütfi Baydar, çevre mahallelerin muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Açılış saat 16.00 olarak bildirilmesine rağmen yaklaşık 40 dakika gecikme ile gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Atburgazı Mahallesi kadınları büyük elgi gösterdi. Özlem Çerçioğlu çocuklara oyuncak arabalar dağıttı. Boynak bölgesinden gelecek olan Söke İçme suyu projesinin yüzde 80’nin tamamlandığını söyleyen Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Yüzde 20 lik bölümünü de kısa sürede tamamlayacağız ve Söke’nin çeşmelerinden boynak suyu akacak. Atburgazı’nda açılışını yapacağımız yerel hizmet binası sizlerin hizmeti ayağınıza getirecek. Sıkıntılarınızı buraya bildireceksiniz. Buraya iki milletvekili arkadaşımızla geldik. Sizler için 18 saat çalışıyoruz. Sizlere en iyi şekilde hizmet amacındayız. Bilindiği gibi Büyükşehir ile birlikte İl Özel İdaresi kapandı. Bu hizmetleri biz yapıyoruz. Özel İdarenin mallarının büyük kısmı Ankara’ya verildi. AKP milletvekilleri ve Vali Aydın’ın malları Ankara’ya verilirken neredeydiler. Kapanan 36 belediyenin 1028 taşınmazından sadece 50’si Aydın Büyükşehir Belediyesine verildi. Bunun için hukuk mücadelesi başlattık ve kazandık. Önümüzdeki günlerde tekrar paylaşım olacak. Sizlerden daha fazla hizmet için daha fazla destek bekliyoruz.”dedi.

CHP Aydın Milletvekili Adayı Metin Lütfi Baydar’ın hedefinde ise AK Parti birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Erdem vardı. Mehmet Erdem’i ANAP üzerinden eleştirerek “Abbas yolcu.”dedi. AK Partinin Menderes Nehri projesini asrın projesi olarak tanıtmasını da eleştiren Baydar “13 yıldır nedesiniz. İktidar olursa yapacaklarmış sanki 13 yıldır iktidar değiller.”dedi

Bülent Tezcan Belediye Başkanları ile gurur duyduklarını belirterek “CHP’li belediyeler Ankaradan para alarak değil, kendi öz kaynakları ile hizmet ediyor. Özel idare’nin mallarını Ankara’ya götürdüler. Bunların hesabını soracağız. Daha fazla hizmet için daha fazla destek bekliyoruz.”dedi. Daha sonra Özlem Çerçioğlu yanındaki milletvekilleri ile birlikte Atburgazı Yerel Hizmet Merkezini açtı. Her zaman olduğu gibi vatandaşlara güveç pilav dağıttı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.