Son Dakika

• No Posts Found

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Söke İşkur Müdürü Cemil Altun dün saat 15.00 sıralarında Söke Ticaret Odasını ziyaret ederek kendi işyerini kurmak isteyen girişimcilere yönelik yapılacak olan eğitimlerle ilgili bilgi verdi. Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay tarafından karşılanan Altun, Ticaret Odası ile birlikte girişimcilik kurslarının yürüteceklerini söyledi.

Girişimcilik kursları ile ilgili bilgi veren İşkur Müdürü Cemil Altun “ Kendi işini kurarak, KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteğinden (hibe ve kredi) yararlanmak isteyen girişimci adaylarına yönelik düzenlenecek olan Temel Seviye Girişimcilik Eğitimlerinin son 3 grubu için mülakatlar 5 Kasım Perşembe günü 10:00-12:00 saatleri arasında Çalışma ve İş Kurumu Söke Hizmet Merkezi Hizmet binasında yapılacaktır. 70 saat sürecek eğitimlere katılmak isteyenlerin mülakata katılması zorunludur. 1. Grup eğitim tarihleri   :  9/11/2015 -19/11/2015, 2. Grup eğitim tarihileri  :  23/11/2015 – 03/12/2015 olarak belirlendi.

Girişimcilik eğitim programına katılmak için; 18 yaşını tamamlamış olmak, Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak ve son 6 ayda İŞKUR tarafından düzenlenen Programlara katılmamış olmak şartları aranır. Bu şartları sağlayan herkes durum ayırt etmeksizin programa katılabilecektir. Çalışanlar ve emekliler de devam zorunluluğuna uyduğu sürece bu eğitime katılabilirler.

Girişimcilik eğitimlerinde, katılımcılara, girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verilecek, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri yaptırılacak, iş planı kavramı ve öğeleri anlatılacak ve bunların pekiştirilmesine çalışmalar düzenlenecektir. Temel Seviye Girişimcilik eğitimini tamamlayarak “Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Belgesi” alan katılımcılar kendi işini kurduğu takdirde, KOSGEB mevzuatı çevresinde “Yeni Girişimci Desteği”ne başvurma hakkı kazanır. Yeni Girişimci desteğine hak kazanan girişimciler 30.000 TL’ye kadar hibe (geri ödemesiz), 70.000 TL’ye kadar sabit yatırım desteğinden (geri ödemeli) yararlanabilmektedir.”dedi–

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.