Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BELEDİYESİ YUVASINDAN ÇIKAMADI

Söke Belediyesi Yenidoğan Mahalle Muhtarı Tuncay Tunç, bu güne kadar Söke Belediyesi’nden Yenidoğan Mahallesi olarak hiçbir hizmet alamadıklarını belirterek, geçtiğimiz günlerde meydana gelen yağmurlar sonucu kullanılmaz hale gelen sokakların Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri tarafından yapılmaya başlandığını söyledi.

Yaklaşık 15 gün önce meydana gelen yağmurlar sonucu Yenidoğan Mahallesinin yanı sıra Özellikle yukarı Özbey bölgesinde sel sularının sokaklara büyük zarar verdiğini belirten Muhtar Tuncay Tunç “Sokaklar ulaşıma kapandı.  Büyük çukurlar oluştu.  Sokaklarda betonları ve parke taşlarını sel suları söktü.  Yenidoğan Mahallesi’nde bu kadar fazla zarar meydana gelmesine rağmen Söke Belediyesi Yenidoğan’a afet yaralarının sarılması yönünde hiçbir çalışma yapmadı. Büyükşehir Belediyesi ASKİ tarafından sokakların parke taşları döşenmeye başladı. Söke Belediyesi ne yazık ki yuvasından bir türlü çıkamadı. Eğer ASKİ’nin çalışması olmasaydı Yenidoğan Mahallesi yukarı Özbey bölgesinde sokaklar ulaşıma kapalı kalacaktı.

Şunu da belirtmekte yarar var. Yenidoğan Mahallesi olarak bu güne kadar Söke Belediyesi’nden hiçbir hizmet alamadık.  Söke Belediyesi sadece Yenidoğan Mahallesi’ne hizmet yapmıyor da diğer mahallelere yapıyor mu bilmiyorum. Ama şu bir gerçek 1,5 yıldır Söke Belediyesine hizmet konusunda yaptığımız başvurular sonuçsuz kaldı.”dedi.

Muhtar Tuncay Tunç, Yenidoğan Su deposuna, oradan Özbey’e bağlanan bir yolun geçtiğimiz yıllarda açıldığını belirterek “ Bu yol yukarı Özbey Mahallesi ile Yenidoğan’ı birbirine bağlayan en kısa yoldu. Geçtiğimiz günlerde yağan yağmurlar sonucu yol ulaşıma kapandı. En fazla bir km. uzunluğunda bir yol. Vatandaşlar bu yolu aynı zamanda zeytinlik yolu olarak kullanıyorlar. Yol kapalı olduğu için zeytin mahsulü dalında kaldı. Yani Yenidoğan Mahallesine Söke Belediyesi hiçbir hizmet yapmadı. Bir kez daha söylüyorum, Söke Belediyesi yuvasından çıkıp hizmet etmeyi beceremedi.”dedi.

Yenidoğan Mahalle sakinlerinden Arif Çiçek, Yenidoğan Mahallesinden yukarı Özbey bölgesine ulaşımı kolaylaştırmak için dönemin Yenidoğan Belediye Başkanı Ekrem Yılmaz tarafından açılan yolun kaderine terk edildiğini belirterek “Yolun onarılması için Söke Belediyesine defalarca başvurdum. Belediye Başkan yardımcılarına gittim. Bir süre yaparız diyerek oyaladılar. Daha sonra bu görev bizim değil. Büyükşehir Belediyesinin dediler. Yapılacak yer en fazla 1 km. Şu anda bölgede arazisi olan onlarca vatandaş ne yazı ki mağdur durumda.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.