Son Dakika

• No Posts Found

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ AYDINLI BAKAN İSTİYOR

(İHA) – ASTO Yürütme Kurulu Başkanı Veli Tiryaki, “Aydın’daki sivil toplum örgütleri olarak artık Aydınlı bakan istiyoruz” dedi.

156 dernekten oluşan Aydın Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTO) Yürütme Kurulu Başkanı Veli Tiryaki ve ASTO üyeleri, üçüncü kez AK Parti’de Aydın milletvekili seçilen Mehmet Erdem’e hayırlı olsun ziyaret gerçekleştirdi.

AK Parti ve Mehmet Erdem’i kutlayan Veli Tiryaki, yaptığı açıklamada; “01 Kasım seçimlerinde AK Parti’ halktan büyük bir destek alarak iki kişiden birinin oyunu ve desteğini alarak yeniden tek başına iktidar şansını yakalamıştır. Seçim Sonuçlarının ardından Başbakanımızın halkın tüm kesimlerini kucaklayan sağduyulu açıklamasını ve yapıcı politika için kendisini ve ekibini kutluyoruz. Başbakanımızın ‘Bugünden itibaren kaygı ve endişe yerini umuda bırakmıştır. Bizim bu ülke ile ilgili büyük rüyalarımız var. Husumet, nefret ve şiddet dili kaybolacak, Türkiye kalkınmaya büyümeye gelişmeye devam edecektir’ açıklamasını önemsiyoruz. Ülkemizde 7 Haziran seçimleri ve ardından yaşanan Hükümet sorunu ekonomimizde milyarlarca dolar kayba, yaşanan kaos ve terör ortamı da 300’e yakın vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. 01 Kasım seçimleri ardından ülkenin gerilimli bir seçim ortamından sonra mecliste de toplumdaki gerilimi yok edecek uzlaşma Türk halkınca takdirle karşılanacaktır” dedi.

Meclis’te Aydınlı bir bakan görmek istediklerini kaydeden Tiryaki, “Aydın coğrafi ve jeopolitik konumu 1 milyon 200 bine yakın nüfusu ve nüfusunun çoğunluğu tarımla geçinen ve sanayisi de tarıma dayalı ancak son dönemlerde ihmal edildiğini düşündüğünüz Türkiye’nin en önemli şehirlerindendir. Son seçimlerde AK Parti ilimizde milletvekili sayısını tekrar üçe çıkararak üç vekili Ankara’ya göndermiştir. Aydın’ın her yönüyle bir bakanı hak ettiğini düşünüyoruz ve talep ediyoruz. Her biri birbirinden değerli Vekillerimizin de bu görevi layıkıyla yapacağını biliyoruz. Tecrübe olarak da hepsi de bakanlık yapabilecek bilgi birikim ve kariyere sahiptir. ASTO olarak Aydın’ın üvey evlat muamelesinde kurtulma zamanın geldiğine inanıyoruz, ülkenin kaderini değiştiren demokrasi şehitlerinin memleketi Aydın bakanlığa hasret kalmıştır. Bu dönem Aydınlı bir bakan istiyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.