Son Dakika

• No Posts Found

Genç kick bokscu ikinci oldu

Söke Kick Boks Spor Kulübü sporcularından Abdullah Şimşek 28 Ocak 1 Şubat 2015 tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan Uluslar arası Kick Boks Turnuvasında ikinci olma başarısı gösterdi. Söke Kick Boks Spor Okulu sahibi ve Kick Boks Milli Takımı antrenörü Recep Ece Abdullah Şimşek’in Atina’da başarılı maçlar çıkardığını belirterek, hakemlerin avantaj haklarını ev sahibi takımın sporcusundan yana kullanmaları nedeniyle sporcusunun ikincilikle yetinmek zorunda kaldığını söyledi.

Recep Ece şampiyona ile ilgili gazeteniz YeniSöke Muhabirine bilgiler vererek “28 Ocak 1 Şubat tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan Uluslar arası Kick Bock Turnuvasında kulübümüz sporcusu Abdullah Aydın Söke’mizi temsil etmiştir. 75 kg. da müsabakalara katılan sporcumuz Abdullah Şimşek turnuvada ikinci olarak gümüş madalya aldı. Sporcumuzun sansızlığı finalde ev sahibi Yunan sporcu ile karşılaşması oldu. Bu tip turnuvalarda hakemler takdir haklarını ev sahibi takımın sporcularından yana kullanıyorlar. Abdullah bunun kurbanı oldu. Ancak maçın videosunu izleyeceğim. Eğer haksızlık varsa itiraz edeceğim. Çünkü benim bir unvanımda uluslar arası kick Bock hakemi olmam. Bundan dolayı maçın videosunu izleme hakkım var.

Turnuvaya 15 ülkeden 340 sporcu katıldı. Biz Türkiye olarak turnuvada 3 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile ülkemize döndük. Arzumuz odur ki Sökemizi daha başarılı temsil edebilmek için kurum kuruluşların desteklerini bekliyoruz. Abdullah gelecek vaad eden bir sporcu. İnşallah önümüzdeki yıllarda Abdullah’ı milli takıma kazandırırız.”dedi.

Dün Söke’ye dönen sporcu gazetemiz Muhabirini Kıck Bock Federasyonunun bir filamasını  ve bir anahtarlığını hediye etti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.