Son Dakika

• No Posts Found

KIRK YAMA YARIŞMASINDA FATMA YILDIRIM AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

Hollanda’da yapılan OEQC Avrupa Kırk yama yarışmasında Sökeli Fatma Yıldırım’ın  Avrupa ikinci olduğu bilgisi verildi. Sökeli kırk yama ekibi yarışmaya 2 eserle katılırken bir eserde finale kaldı. Fatma Yıldırım’ın kördüğüm adlı eseri ile ikinci  oldu.

Söke Jandarma Kriminal Laboratuarı komutanı olarak Söke’ye yaklaşık 5 yıl görev yapan Ekrem Malkoç’un eşi Ece Malkoç’un usta öğretici olarak başlattığı kırk yama kursları sonucunda kursa katılan kursiyerler başarıdan başarıya koşuyorlar. Geçtiğimiz Haziran ayında Gazeteniz YeniSöke Usta öğretici Ece Malkoç, önderliğindeki Sökeli bayanların Avrupa şampiyonasına katıldıkları haberini okuyucuları ile paylaşmıştı. Sökeli kırk yama ekibi Türkiye Şampiyonası’ndan sonra Avrupa ikincisi olarak ülkeyi en iyi şekilde temsil ettiler.

Hollanda da yapılan OEQC Avrupa şampiyonası ile ilgili bilgi veren Ustüa öğretici Ece Malkoç “OEQC Avrupa Şampiyonası’na 21 ülkeden 142 eser katıldı. Biz Söke ekibi olarak iki eserle katıldık. Biri benim efe adlı eserim yarışma finalisti oldu. Biri de Fatma Yıldırım adlı öğrencimin kördüğüm adlı eseri kendi kategorisinde 2. oldu. Avrupa’da da Türkiye ve Söke olarak sesimizi duyurduk. Söke’de kırk yama konusunda çok yetenekli öğrencilerim var. Ben artık eşimin görevinin bitmesi sonrasında İzmir’e yerleştim. Burada Karşıyaka Belediyesi ile çalışacağım. Arkadaşlarım da Söke’de kendi kendilerine evlerinde çalışmalarını sürdürecekler.  Gecen seneki Türkiye birincimiz Emel Güzel hanım kadın meclisinde bilgilerini paylaşmaya çalışacak. Fatma hanım Hollanda’ya gelemedi. Onun yerine de hediyesini ben kabul ettim. Bu sene onunla devam etmeye calisacaklar arada ben de geleceğim ve yardımcı olacağım.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.