Son Dakika

• No Posts Found

TUNÇ: “SÖKE BELEDİYESİ’NDE AYAKLAR BAŞ OLMUŞ”

Söke’ye bağlı Yenidoğan Mahalle Muhtarı Tuncay Tunç, son zamanlarda Söke Belediyesi’nde yaşananların vatandaşlara bu kadarına da pes dedirttiğini belirterek, taşeron kadrosunda görevli ve kendisini basın bürosu sorumlusu olarak lanse eden kişinin saldırıları ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Kendisinin Yenidoğan halkı tarafından seçimle iş başına getirilen muhtar olduğunu belirten Tuncay Tunç, görevlerinin başında Yenidoğan Mahalle halkının sorunlarını ilgili kurumlara iletmek olduğunu belirterek “Ben de görevimi yapıyorum. Yenidoğan Mahallesi ile ilgili Söke Belediyesi’nin hiçbir hizmet üretmediğini 1,5 yıldır sürekli açıklıyorum. Söylediklerimin arkasındayım. Ekim ayının 23’ünde yağan yağmurlardan önce de Söke Bedediyesi’nin Yenidoğan Mahallesine hizmet yapmadığına dair açıklamalar yaptım. Yenidoğan Mahallesi’nin belediyelik olduğu dönemde Başkan Ekrem Yılmaz tarafından mahallenin üst kısımlarından gelen sel sularının tahliyesi için büzler döşenmişti. Bu büzler zamanla çöktü. Yağmurlarla gelen talaşlar büzleri tıkadı. Yağmurlardan 3-4 gün önce yağacak olan bir yağmurda Yenidoğan Mahallesi’nin büyük zarar göreceği konusunda ilgilileri uyaran bir açıklamam  YeniSöke Gazetesinde yer almıştı. Ben gördüğüm sorunları dile getiriyorum. Yenidoğan mahalle olduğundan itibaren Söke Belediyesi’nden doğru dürüst hiçbir hizmet almadı. 1,5 yılda desinler ki biz şu hizmeti yaptık, diyemezler böyle bir hizmet yok.

Yenidoğan’da afetten sonra evlerdeki çamurları temizlemişler. Bunun adına da hizmet diyorlar. Yolda çamurları temizlemenin adı hizmet olmuş. Benim muhatabım belediye başkanıdır, belediye başkan yardımcısıdır. Benim muhatabım taşeronkadrosundan Söke Belediye Basın bürosu’nda çalışanlar değildir. Unutulmasın ki onlar benim verdiğim vergiler sayesinde maaş alıyor. Sel felaketinin üzerinden 20 gün geçti. Ben 20 gündür Yenidoğan Mahallesi’ndeyim. Seller nedeniyle betonların söküldüğü çukurlara malzeme dökerek doldurmaya çalışıyoruz. Sellerin sürüklediği molozlara sokaklardan yukarı Özbey halkı kendi temizliyor. Söke Belediyesi bu çalışmada yok.

Şunun bilinmesinde yarar var. Benim muhatabım Söke Belediye Başkanlığıdır. Yenidoğan halkının oylarıyla seçilmiş bir muhtarım. Muhatabım benim verdiğim vergilerle maaş alan taşören kadrosunda çalışan birisi değildir. Bu açıklamayı da taşeron kadrosundan Söke Belediyesi’nde çalışanlara muhatap aldığım için yapmıyorum. Söke Belediyesi’nin nasıl bir zihniyetle yönetildiğinin bilinmesi açısından yapıyorum. Ne yazık ki Söke Belediyesi’nde ayaklar baş olmuş, seçimle gelen muhtarı hakaretler yağdırıyor. Başlar da ayak olmuş bu hakaretleri sessizce izliyorlar. Yenidoğan’da sel nedeniyle meydana gelen bozulmaları ASKİ yapıyor. Bu böyle biline. Söke Belediyesi Yenidoğan Mahallesi yukarı Özbey mahallesi’nde hiçbir çalışma yapmadı.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.