Son Dakika

• No Posts Found

ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR VE TALEP

Sökeli mahalle muhtarları yol kenarlarının temizlenmesinden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederken, aynı titizlikle zeytinlik yollarının bakımdan geçirilmesi talebinde de bulundular.

Söke’ye bağlı Pamukçular Mahalle Muhtarı Mustafa Tanyeri ve Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna, Bağarası Mahallesi ile Kisir Mahallesi arasındaki yaklaşık 18 km. lik yolda yapılan temizlikten son derece memnun olduklarını belirterek “Bagarası ile Kisir arasındaki yol en yoğun trafik akışının yaşandığı bölgelerden biri. Bu yolu Bağarası’ndan başlamak üzere Akçakaya, Pamukçular, Nalbantlar, Sayrakçı, Kisir, Güneyyaka, Güzeltepe ve Kaygıllı, Karakaya Mahalleleri kullanıyor Yol sadece yolcu taşımakla kullanılmıyor, aynı zamanda Kisir, Pamukçular, Nalbantlar ve Akçakaya ovaları yolu olarak da kullanılıyor. Yani trafik yoğunluğu bakımından önemli bir yol.

Bu yolun kenarlarında hayıt, kür, çalı gibi bitkiler yetişmişti. Yolun ortasına kadar gelen hayıt, kür ve çalıların temizlenmesi gerekiyordu. Büyükşehir Belediyesi yol kenarlarının temizliğini yaptı. Bunun yanında şarampollerini açtı. Yol birden genişledi. Şu anda sürücüler güvenli bir şekilde gidip geliyorlar. 4 yıldır Bağarası Kisir arasındaki yolda kenar temizliği yapılmıyordu. Hayıt ve kürler yolu kaplamıştı. Bu durum trafik güvenliğini tehlikeye düşürüyordu. Yol şu anda çok güzel oldu. Sürücüler karşıdan gelen araçları çok rahat şekilde görebiliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyoruz. Yolu sürekli kullanan bizler için bunun önemi çok daha fazla.”dedi.

Muhtarlar Bağarası Kisir arasındaki yolda yapılan temizlik çalışmasındaki aynı titizliğin zeytinlik yollarında da gösterilmesini isteyen Mustafa Tanyeri ve Baki Suna “Bölgede zeytin hasadı başladı. Yollar açılınca mahalle sakinleri yük hayvanlarını serbest bıraktılar. Şu anda yük hayvanları yok. Üretici zeytinini sırtında taşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan zeytinlik yollarını da bakımdan geçirmesini istiyoruz. Şu anda bir grayder bu işi görür. Hiç değilse zeytinlik yolları traktör geçecek kadar bakımdan geçirilsin bize yeter. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu bizi sırtımızda zeytin taşımaktan kurtarsın. Şu anda bölgedeki en önemli sorun zeytinlik yollarının bakımı.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.