Son Dakika

• No Posts Found

MENDERES NEHRİ YATAK TEMİZLİĞİ BAŞLIYOR

Büyük Menderes Nehrinin 2015-2016 yılı yatak temizliği çalışmalarının en geç önümüzdeki hafta içinde başlayacağı belirten müjdeli haber AK Parti MKYK üyesi Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’den geldi. Mehmet Erdem, DSİ 21. Bölge Müdürü’nden Menderes Nehri yatak temizliği çalışmasının hemen başlatılmasını istedi.

Büyük Menderes Nehri’nin yatak temizliği çalışmalarının bir an önce başlatılması için dün Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Sarıkemer Mahalle Muhtarı Mehmet Dalma ve Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ahdettin Topan dün AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’e aradılar. Büyük Menderes Nehrinin yatak temizliğinin bir an önce başlatılması için devreye giren Mehmet Erdem, DSİ 21. Bölge Müdürü ile görüştü ve Menderes Nehri yatak temizliğinin bir an önce başlatılması talimatını verdiği belirtildi.

Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Büyük Menderes Nehri’nin yatak temizliği önemli. Şu anda Avşar Mahallesi altına kadar olan bölgenin temizliği yapılmış durumda. Avşar ile Menderes Nehrinin denize döküldüğü yer arasındaki bölümünde ise henüz yatak temizliği başlamadı. En tehlikeli olan bölümde bu kısım. Şiddetli bir yağmur yağdığında bu bölgeden Menderes patlama riski çok fazla. Onun için yatak temizliği acil olarak başlaması gerekiyor.

Bizim sorunlarımızı en fazla sahip çıkan milletvekillerinin başında Mehmet Erdem geliyor. Mehmet Erdem her sorumuzla ilgileniyor. Sizde şahit oldunuz. Mehmet Erdem’e Menderes Nehrinin yatak temizliğinin başlaması ile ilgili sıkıntıyı anlattık. O da sağ olsun. Hemen DSİ 21. Bölge Müdürünü aradı ve bize müjdeyi verdi. Büyük Menderes Nehri yatak temizliği çalışmalarının bu hafta içinde, en geç önümüzde hafta başlayacağı müjdesini verdi. Menderes Nehri yatak temizliğinin başlamaması nedeniyle üretici olarak tedirgin durumdaydık. Menderesin yatak temizliği bizim için önemli.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.