Son Dakika

• No Posts Found

“BİNANIN ANAOKULU OLMASINI İSTİYORUZ”

Çeltikçi Mahalle MÇeltikçi Mahallesi Fahrettin Uyguntüzel ilk/ortaokulu bahcesine ana okulu olarak yapılan binanın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası olacağı şeklindeki söylentiler mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. Muhtar Önder Aşcı, binanın Milli Eğitim Hizmet Binası olmaya uygun olmadığını söyledi.

Çeltikçi Mahalle Muhtarı Önder Aşcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Çeltikçi Mahallesi nüfus bakımından Söke’nin en büyük mahallesi. Mahallenin nüfusu 13 binin üzerinde. Bunun yanında seçmen sayısı da 10 bin 500 dolayında. Nüfus kalabalık olunca ister istemez ihtiyaçlarda fazla oluyor. Çeltikçi Mahallesi’nde müstakil bir ana okulu yok. Bölgede de ana okuluna büyük ihtiyaç vardı.

Bu ihtiyacı gidermek amacıyla Söke Fahrettin Uyguntüzel ilk/ortaokulunun bahçesini bir ana okulu yapılması gerekiyordu. Okulun bahçesine güzel bir anaokulu yapıldı. Çevre düzenlemesi tamamlandı. Okulda engelli rampasından tutunda her şey yapılmış durumda. Bahcesinde çocukların rahat oynayabileceği oyun grupları bile konuldu. Okulun inşaatının tamamlanalı yaklaşık 2,5 ay oldu. Yani 2015-2016 Eğitim öğretim yılına yetişti. Ancak okul her nedense bir türlü eğitim öğretime açılmadı. Şu anda boş duruyor.

Ancak okulun ana okulu olarak açılmamasının nedeni olarak binayı Milli Eğitim Hizmet binası yapma çalışmaları nedeniyle geciktiği şeklinde bilgiler alıyoruz. Bina Milli Eğitim Binası olmaya uygun değil. Anaokulu olarak yapılmış bir bina. Fahrettin Uyguntüzel İlk/ortaokulu çevresinde müstakil bir ana okulu yok. Bu bölgede anaokuluna ihtiyaç var. Çevrede yaşayan aileler kolay şekilde 5-6 yaşlarındaki çocuklarını bu okula getirebileceklerdir. Biz Çeltikçi Mahallesi sakinleri olarak buranın bir an önce ana okulu olarak eğitim öğretime hizmet vermesini istiyoruz. Böyle bir binanın boş bekletilmesini de anlamıyoruz. İlçe Milli Eğitim bu binayı neden boş tutuyor merak ediyoruz. Şunun bilinmesinde yarar var. Burası bir okul. Çocukların eğitim öğretim görmeleri için planlanmış. Madem Milli Eğitim Hizmet binası yok, okul değil hizmet binası yapacaklardı. Şimdi ana okulu olarak yapılan bir binayı ilçe Milli Eğitim Hizmet binasına dönüştürmeye çalışmaya neyin nesi. Üstelik bina yapılmış 2,5 aydır boş bekliyor. Çocuklar bu binada okumak istiyor.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.