Son Dakika

• No Posts Found

BUGÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

1981 yılından beri her yıl kutlanan öğretmenler günü bugün Söke’de de çeşitli törenlerle kutlanacak. Bugün sabah saat 08.00’den itibaren resmi-özel tüm eğitim kurumlarının dış cephelerine Öğretmenler Günü, Ulu Önder Atatürk’ün öğretmen ve eğitim ile ilgili özlü sözlerinin yer aldığı afişler asılacaktır. Protokolün katıldığı kutlama töreninin yanı sıra her okul kendi bünyesinde kutlamalarda bulunacak. Eğitime katkıda bulunun hayırseverler törenlere davet edilecek.

Bugün saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde İlce Milli Eğitim Müdürlüğü çelenk sunma töreni yapılacaktır. Çelenk sunma törenine merkezde bulunan bütün okul ve kurumlar (öğrencisi bulunan) 10’ar kişilik öğrenci grupları, başlarında okul müdürleri, bir müdür yardımcısı ve yeterli sayıda öğretmen ile bayrak, flama ve okul isimlikleriyle katılacaklar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylenecek.

Salon programı bugün saat 10.00’da Söke Öğretmenevi Lokalinde yapılacak.  Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylenecek. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın’ın konuşmasından sonra KaymakamTahsin Kurtbeyoğlu konuşma yapacak. Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın Öğretmenler Günü mesajının okunmasının ardından Söke’deki ilköğretim okulları arasında yapılan “Öğretmen” konulu yarışmada birinci olan şiir okunacak. Lise ve dengi okullar arasında yapılan “Öğretmen” konulu yarışmada birinci olan kompozisyonun okunması ile program devam edecek. Öğretmenliğe yeni başlamış öğretmenler adına Söke Söktaş 75. Yıl Ortaokulu Rehberlik Öğretmeni Selin YAPICI bir konuşma yapacak. Kıdemli öğretmenler adına Söke Anadolu İ.H.L. Meslek Dersleri Öğretmeni Ahmet Tunca konuşacak. Öğretmenlik Mesleğine yeni başlayan ve stajyerliği kalkmış öğretmenlerin and içme töreni yapılacak. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından emekli olan öğretmenlerimize “Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket”  verilecek. Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Murat Taş yönetiminde grubu ile birlikte türkü sunumu ile devam edecek tören öğretmen marşının söylenmesiyle sona erecek.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.