Son Dakika

• No Posts Found

BİRİM MÜDÜRLERİNE YENİ NESİL TABLET DAĞITILDI

Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekatı (FATİH) Projesi olarak hayat bulan ve hükümet’in eğitim politikaları arasında önemli yere sahip olan bu devrim niteliğinde ki proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE’nin katılımıyla İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törenle birim müdürlerine yeni nesil tablet bilgisayarları teslim edildi.

Yeni nesil tablet bilgisayarların dağıtımı öncesinde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi’nin (Fatih) uygulanması ile ilgili il genelinde yer alan istatistikler paylaşıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katıldığı törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, “Fatih Projesi 2012-2013 eğitim öğretim yılında uygulamaya girmiş ve süreç şu anda devam ediyor. Yaklaşık üç yıldır bugüne 12689 adet tablet öğrencilerimize ve öğretmenlerimize dağıtılmıştır. Fatih Projesi beş ayaktan oluşan bir projedir. Bunun birincisi hem öğretmenlerimize hem de öğrencilerimize tablet verme ve dağıtım ayağıdır.

İkinci ayağı her sınıfımıza etkileşimli tahta dediğimiz aynen bildiğimiz bilgisayarın tahtaya dönüştürülmüş halidir ve her sınıfımıza kurulmasıdır. Bugüne kadar 5261 tane sınıfımıza etkileşimli tahta kurulumu tamamlandı. Kalan okullarımız için de gerekli planlamalar yapıldı. Yine bu proje kapsamında kullanılacak olan çok fonksiyonlu 343 adet yazıcımız sınıflarımıza donanımlı bir şekilde kuruldu, bunlardan da en iyi şekilde faydalanacağız.

Dördüncü ayağı olarak hızlı internet kullanımı için Fatih projesi kapsamında şu ana kadar bir çok okulumuza fiber kablolu hızlı internet alt yapısı döşendi, bu alanda yapılacak çalışmaların planlamasına devam edilmektedir.

Beşinci ayağı olarak öğrencilerimiz sadece etkileşimli tahta ve verilen tabletler ile değil aynı zaman da bu eğitim verilirken, bu teknoloji kullanılırken öğretmenlerimizin de bu eğitime adaptasyonu sağlanmış olacak, bu kapsam da hizmet içi eğitimler verildi. Bu kapsamda bugüne kadar 351 kurs/seminer verilmiş olup 8458 öğretmenimiz bu eğitimlerden geçirilmiş olup 121 öğretmenimize Fatih Projesi Bilişim Teknolojilerinin ve internettin bilinçli, güvenli kullanımı semineri verilmiştir. Ayrıca 1535 öğretmenimize de Fatih Projesi kapsamında, eğitimde teknoloji kullanım kursu verilmiştir.Bu proje inşallah çağın ve ülkemizin milli bir projesi olarak dünyaya da örnek olabilecek bir proje olarak, eğitim ve öğretime katkı ve verimlilik sağlayacak bir projedir. Ben bu vesile ile tablet dağıtım programının hayırlı olmasını diliyorum, öğrencilerimize başarılar diliyorum, bu teknolojiden iyi bir şekilde faydalanılması temennisinde bulunuyorum.” dedi. Törenin sonunda toplam 18 tablet bilgisayar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE tarafından idarecilere teslim edildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.