Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE İLÇE ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ


Edip Yardımcı: Seçimden önce kardeş okul projesi sözü vermiştim, bu projeye yoğunlaşacağım.

Söke’de dün saat 09.30’da Söke Öğretmenevi Lokalinde yapılan seçimlerde İlçe Öğrenci Meclis Başkanı seçimi yapıldı. Öğrenci Meclis Başkanlığına aday olan öğrenciler vaadler konusunda siyasilerden geri kalmadılar. Özellikle Can Emiroğlu adlı minik öğrenci ünlü basketbolcu Hiyadet Türkoğlu’nun akrabası olduğunu belirterek, ondan basketbol sahaları ve eğitimi konusunda yardım alacağını söyledi.

Söke İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimlerine okullarında yapılan seçimlerde okul Meclis Başkanı olan öğrenciler katıldı. 87 okul öğrenci Başkanından 80’i seçimlere katılarak oy kullandı. Seçimler oldukça çekişmeli geçti. Söke İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Mehmet Apaydının gözetiminde yapılan seçimler tam bir demokratik ortamda yapıldı. İlkokul, ortaokul ve liselerden öğrenciler ilçe Meclis başkanlığı için aday oldular. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Apaydın, yaptığı kısa konuşmada, Söke’de öğrenci Meclis Başkanlığı seçimlerinin yapılacağını belirterek “Üç öğrenci seçilecek. Bu 3 öğrenci Aydın’da Söke’yi temsil edecek. Geçen yılda Aydın İl Öğrenci Meclis Başkanı Söke’liydi. İnşallah bu yılda Sökeli bir öğrencimiz olur. Burada herkes aday olabilir. Aday olanlara kendilerini tanıtmaları için söz vereceğiz. Yapacakları projelerini anlatacaklar.”dedi.

Daha sonra İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı için 26 öğrenci aday oldu. Bu öğrenciler tek tek kendilerini tanıtım yapacakları projeleri anlattılar. Daha sonra seçimlere geçildi. Öğrenciler okul Meclis Başkanı olduklarını gösteren belgeleri divana sunarak oy kullandılar. Seçimler sonucunda 10 oy alan Söke Anadolu Lisesi öğrencisi Edip Yardımcı İlçe Öğrenci Meclis Başkanı seçildi. 8 oy alan Çözüm Temel Lisesi öğrencisi Melisa Müge Öz ve 6 oy alan Uğur Temel Lisesi öğrencisi İbrahim Yağız Arıcı Söke İlçe Öğrenci Meclisine seçildiler.

Söke İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilen Söke Anadolu Lisesi öğrencisi Edip Yardımcı, son derece mutlu ve sevinçli olduğunu belirterek “Diğer okullardan gelen okul Meclis başkanlarından 26 arkadaşımız aday oldu. Seviyeli bir seçim yapıldı. Bu 26 arkadaşımın arasından birinci oldum. Söke İlçe Öğrenci Meclis temsilcisi seçildim. Bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerin temsilcisi olacağımdan hiç kimse kuşku duymasın. Öğrencilerin sorunlarını Aydın’a gerekirse Ankara’ya taşıyacağım. Projelerimin arkasındayım. Kardeş okul projesi sözü vermiştim. Bu projeyi gerçekleştirmek için yoğun şekilde çalışacağım. Aydın’da da Söke’yi en iyi şekilde temsil edeceğimin sözünü veriyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.