Son Dakika

• No Posts Found

OSB YÖNETİM KURULUNDAN AÇIKLAMA

Söke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği belirtildi. Sanayicilerin ilgisinin arttığı Söke OSB’nin hayata geçmesi için önünde bulunan engellerin de birer birer aşıldığı belirtildi.

Söke OSB yönetim kurulundan yapılan açıklamayla “Kamulaştırma ve yüksek gerilim hatlarıyla ilgili çalışmalarda önemli adımlar atıldı. Son yapılan kamulaştırma çalışmaları sonunda 345 bin 864 m2 alan kamulaştırıldı. Söke OSB’de kamulaştırılan alan miktarı 1 milyon 828 bin 920 metrekareye ulaştı. Yani kamulaştırılacak alanın yüzde 99.73’ü kamulaştırıldı.”denildi.

Söke OSB’den yapılan açıklamada, OSB içinden geçen ve sanayiciler için engel teşkil eden yüksek gerilim hattı deplase çalışmaları ile ilgili olarak TEİAŞ Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerden olumlu sonuçlar alındığı, yakın zamanda yüksek gerilim hattı deplase çalışmalarının başlayacağı belirtildi. Ayrıca Türkiye ve Dünyanın önde gelen yatırımcılarına arsa tahsisleri için yapılan imar çalışmaları hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşmelerden olumlu sonuçların alındığı ifade edildi.

Söke OSB olarak Türkiye’nin saygın 10 OSB’si arasına girmenin en büyük hedefleri olduğunun belirtildiği Söke OSB Yönetim Kurulu açıklamasında “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TEİAŞ Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde Ankara’da yanımızda olan, yönetime geldiğimizden bu yana yardımlarını esirgemeyen Aydın Milletvekillmiz Sayın Mehmet Erdem’e, kamulaştırma çalışmalarında, kredi kullanımında her türlü desteği veren Aydın Milletvekilimiz Mustafa Savaş’a teşekkür ediyoruz.”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.