Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE KÖMÜR DAĞITIMLARI BAŞLADI

Ekonomik durumu iyi olmayan ve Söke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda dosyası bulunan vatandaşlara yönelik her kış mevsiminde olduğu gibi bu yıl da kömür dağıtımlarının başladığı belirtilirken, listelerin bulunduğu mahalle muhtarlıklarında büyük bir yoğunluk yaşanıyor.

Söke’ye bağlı Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Yusuf Örkeli, dar gelirli vatandaşların büyük sabırsızlıkla beklediği kömür dağıtımlarının başladığını belirterek “Söke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2015 yılı kömür dağıtımları başladı. Bu yardımlardan kimlerin yararlanacağı ile ilgili listeler mahalle muhtarlıklarında askıya çıktı. Söke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası olan vatandaşlar kömür yardımı alıp almadığı ile ilgili bilgi edinmek için muhtarlıklarda askıda bulunan listelerden öğrenebilirler. Vatandaşlar bağlı bulundukları muhtarlıklara başvurup öğrenebilirler. Vatandaşlar kömürlerini kendileri alacaklar. Dağıtım yapılmayacak. Söke’de büyük bir sabırsızlıkla kömür dağıtımları bekleniyordu. Bundan dolayı muhtarlıklarımız hareketli. Vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Vatandaş muhtarlığa geliyor, listeyi bakıyor, kendisine kömür yardımı çıktıysa gidip kömürünü alıyor.”dedi.

Kemalpaşa, Fevzipaşa, Konak Mahallesi gibi daha çok dar gelirli vatandaşların tercin ettiği yerlerdeki muhtarlıklarda hareketin daha yoğun olduğunu söyleyen Muhtar Yusuf Örkeli “Yardımlar vatandaşın can simidi. Soğuklar başlamıştı. Pek çok vatandaş evlerine odun kömür alamadı. Bundan dolayı muhtarlığa gelerek sürekli kömür yardımlarını soruyorlardı. Günde 15-20 kişi muhtar kömür yardımları başladı mi şeklinde sorularına muhatap oluyorduk. Şimdi bu tür sorulardan kurtulduk. Vatandaşa işte liste, ismin varsa git al diyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.