Son Dakika

• No Posts Found

“2016 YILI SÖKE İÇİN DAHA HAREKETLİ GEÇECEK”

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, 2016 yılının her alanda daha hareketli geçeceğini belirterek, bununla ilgili çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini söyledi. Tahsin Kurtbeyoğlu, ilçenin önemli gündem maddelerinden birinin Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatı olduğunu belirterek, inşaat çalışmalarının hızlandığını söyledi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatı ile ilgili gazeteniz muhabirinin sorularına verdiği cevapta “Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binası inşaatı devam ediyor. Bir ara inşaatta yavaşlama yaşandı. İnşaattaki yavaşlamanın nedeni paradır. Ancak şu günlerde çalışmalar yine hızlandı. Bilindiği gibi inşaatın tamamlanabilmesi amacıyla dersliklere isim karşılığında bağışta bulunmak projesiydi. Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Binası’nın tamamen bitmesi için 1 milyon 700 bin TL. gibi bir kaynağa ihtiyaç var. Bunun yaklaşık 500 bin TL., lik kısmı isim karşılığında yapılan bağışlardan karşılanacak. Hayırseverler bu konuda bağışlarını yerine getirmeye çalışıyorlar. Bu hafta içinde Söke Ticaret Odası Meclis Başkanımızla birlikte bağış taahhüdünde bulunan kişilere ziyaret edeceğiz. Ancak şu bir gerçek isim karşılığında bağışta bulunacağını söyleyen tüm hayırseverlerin sözünü yerine getirmesi halinde bile binanın tam bitmesi için 1 milyon 200 bin TL. gibi bir paraya ihtiyaç var. Bu parayı bulmak zorundayız. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binası inşaatının tamamlanması için büyük bir gayret gösteriyoruz.”dedi

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu Söke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından her yıl yoksul vatandaşlara yapılan kömür yardımlarının başladığını belirterek “Vakıfta dosyası bulunan vatandaşlara verilen kömür yardımları geçen hafta başladı. Aile başına 28 torba olmak üzere 2666 aileye kömür yardımında bulunuyoruz. Sadece Söke Merkezde değil, merkez dışındaki mahallelerde de kömür dağıtımları başladı. Burunköy ve Bağarası mahalleleri olmak üzere çevre mahallelerde kömür dağıtımları başladı. Kömürleri mahallelere bırakıyoruz. Vatandaşlar mahalleden konutlarına kendileri taşıyor. Aralık ayı sonuna kadar kömür dağıtımlarını tamamlamayı planlıyoruz. “dedi.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, 2015 yılını geride bırakmaya sayılı günler kaldığını belirterek “2016 Söke için daha hareketli bir yıl olacak. Bunun alt yapısını yapıyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.