Son Dakika

• No Posts Found

“SÖKE’YE 3. FAKÜLTENİN GELMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar gereği 4 yıllık yüksek okulların fakülteye dönüştürüleceğini belirterek, fakülteye dönüştürülecek okullardan birinin de Söke Sağlık Yüksekokulu olduğunu belirterek, fakülteye dönüştürülecek bu okulun başında Söke ibaresi olması için pazartesi günü Ankara’ya gideceklerini söyledi.

Konuyla ilgili Gazeteniz YeniSöke Muhabirinin soruları üzerine açıklamada bulunan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer “Bu güne kadar Adnan Menderes Üniversitesi’ne Söke kadar katkı sağlayan Aydın’da bir başka ilçe yok. Şu anda Söke’de ADÜ’ye bağlı olarak eğitim öğretimini sürdüren binalar Sökeliler tarafından yapıldı. Söke Meslek Yüksekokulu binası ve Söke İşletme Fakülteleri binalarını Sökeli hayırseverler yaptı. Şimdi de Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binası inşaatını bitirmek için fedakarlık yapıyorlar. Sökeliler ilçede fakültelerin kurulması için her türlü fedakarlığı yapıyor.

Bakanlık ve YÖK Türkiye genelindeki 4 yıllık yüksek okulların fakülteye dönüştürülmesi ile ilgili bir karar aldı. Söke Sağlık Yüksekokulu’da bu kapsamda. Söke Sağlık Yüksekokulu’nda eğitim süresi 4 yıl. Bu okullardan çıkan öğrenciler yüksek hemşire oluyor. Söke Sağlık Yüksekokulu kaldırılarak yerine Sağlık Bilimleri Fakültesi veya Hemşirelik Fakültesi kurulacak. Önümüzdeki günlerde bu karar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanacak. Biz Söke Sağlık Yüksekokulu yerine kurulacak olan fakültenin başında Söke ibaresi olmasını istiyoruz. Bu konuyu geçtiğimiz  hafta genişletilmiş danışma meclis toplantısına katılan Milletvekilimiz Mehmet Erdem’le de görüştük. Söke Sağlık Yüksekokulu yerine kurulacak olan fakültenin başında Söke ibaresinin bulunmasını istiyoruz. ADÜ bünyesinde kurulacak olan Sağlık Bilimleri Fakültesi veya Hemşirelik Fakültesinin başında Söke ibaresinin konulması için Milli Eğitim Bakanımızla görüşeceğiz. Pazartesi bu konuyu görüşmek için Ankara’da olacağız. Söke Sağlık Yüksekokulu yerine kurulacak fakültenin başında Söke ibaresi olmalıdır. İnşallah Söke’ye hayırlı bir havadisle döneceğiz. Söke’ye İşletme Fakültesi ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi yanında üçüncü bir fakülte daha kazandıracağız. Milletvekilimiz Mehmet Erdem danışma meclis toplantısında ikinci, üçüncü üniversitelerin açılacağını söyledi. Söke’ye neden bir üniversite açılmasın ki. Söke’ye açılacak üniversitenin alt yapısını bu fakülteler oluşturacak. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.