Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE POLİS VE JANDARMADAN ORTAK OPERASYON

Geçtiğimiz günlerde polisin elinden kaçan aranan bir şahsa ait Ovacık Yaylasında bir kulübede çok sayıda silah ve çalıntı mal ele geçirilmesinden sonra Polis ve Jandarma 2016 yılının ilk büyük operasyonunu gerçekleştirdi. Söke’de 350 polis ve 150 jandarma olmak üzere toplam 500 personelle 3 Ocak 2016 Pazar günü saat 06.30 sıralarında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen şafak baskınında aranan 5 zanlı ile çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğünden operasyonla ilgili verilen bilgiye göre; Söke ilçesi sınırlarında ikamet eden ve haklarında özellikle uyuşturucu madde ticareti yapma, yağma, ev ve işyerinden hırsızlık suçundan çok sayıda yakalama emri bulunan şahısların yakalanmalarına ve benzer suçların işlenmeden evvel önlenebilmesi, ayrıca suç unsuru maddelerle birlikte yakalanması amacıyla Savuca ve Kemalpaşa mahalleleri ile üst kısımlarındaki zeytinlik alanda tespit edilen noktalara yönelik 350 polis ve 150 jandarmadan oluşan 500 personel ile geçtiğimiz Pazar günü sabah saat 06.30 sıralarında eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Savuca ve Kemalpaşa mahallelerinde yapılan operasyonlarda hakkında suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak, hırsızlık, tehdit, 6136 SKM, görevli memura silahla mukavemet, uyuşturucu madde ticareti ve kullanmak, basit yaralama, mala zarar verme gibi 17 ayrı suçtan yakalama kaydı bulunup 7 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası olan H.Z.; hakkında uyuşturucu madde ticareti, konut dokunulmazlığını ihlal, hırsızlık, basit yaralama gibi 4 ayrı suçtan yakalama kaydı bulunup 9 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası olan F.T.; hakkında basit yaralama, hırsızlık, hakaret, tehdit, trafik güvenliğini tehlikeye sokma, yaralama, uyuşturucu madde kullanmak, suç eşyasının satın alınması gibi 19 ayrı suçtan yakalama kaydı bulunup 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan Y.Ö.; hırsızlık suçundan arama kaydı bulunan F.A. ile 6136 SKM suçundan aranan A.T. isimli zanlılar yakalandı.

Hedef noktalarda yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, 11 adet dolu av tüfeği kartuşu, 8 adet 9 mm çapında tabanca fişeği, 5 adet 9 mm çapında tabanca fişeği kovanı, 1 adet rambo bıçağı, 7-8 gram civarında Hint keneviri tohumu, 10-15 gram civarında esrar maddesi ve 2 adet çalıntı olduğu değerlendirilen laptop bilgisayar, Savuca ve Kemalpaşa mahallelerinin üst kısmında bulunan zeytinlik alanda yapılan aramalarda ise 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve 2 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan düzenek ele geçirildi.

Operasyonda ele geçirilen malzemelere el konulurken; gözaltına alınan 5 zanlı sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü devam ettiği bildirildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.