Son Dakika

• No Posts Found

YETKİSİZ YETKİLİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Söke Avcılık, Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Çetin Özat, Akçakonak Mahallesi sınırları içinde yapılan Atıcılık ve Trap Sahasının tamamlanması konusunda hiçbir yetkileri olmamasına rağmen ilgili ve yetkilileri harekete geçirmek için büyük gayret gösterdiklerini söyledi.

Şu anda Söke Trap ve Atıcılık Sahasının Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne ait olduğunu belirten Çetin Özat “Söke Trap ve Atıcılık Sahası tamamlandığında bölgenin en güzel Atıcılık ve Trap Sahalarından biri olacak. Şu ana kadar burası için harcanan para yaklaşık 500 bin TL. Şu anda yapılması gereken su ve elektrik bağlantısının yapılması. Sahanın eksiklerini Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne bildirdim. Geçen hafta içinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yetkililer gelip, sahada incelemelerde bulunmuşlar. Konuyu ayrıca Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu’na saha durumu konusunda bilgilendirdim. Saha atıcılık ve trap atışları için çok uygun. Şu anda haftanın iki günü Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler burada eğitim yapıyor. Yakında Didim’deki polislerde burada eğitim yapacaklar. Burası Söke için önemli bir yer. İnsanların bahar ve yaz aylarında mesire alanı olarak kullanabileceği bir alan.

Burası için Söke Avcılık Atıcılık ve İhtisas Kulübü olarak 1994 yılından beri girişimlerimizi sürdürüyoruz. Çünkü alanı en fazla avcı ve atıcılar olarak biz kullanıyoruz. Çevresine zeytin fidanları diktik. Bu alan Söke Avcılar Külübü, İl Özel İdaresi, Söke Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği çalışmaları ile bu hale getirdi. Söke Ovası Sulama Birliği hafriyat ihtiyacını buradan kullanarak alanın düzlenmesinde önemli katkı verdi. Şu anda binanın çamları da kırılmış durumda. 22 yılda ortaya çıkan eserin yok olmasına gönlümüz razı olmuyor. Son umudumuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü. İnşallah onlar sahanın eksiklerinin tamamlanması konusunda  gerekli çalışmaları yaparlar.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.