Son Dakika

• No Posts Found

-ŞADIRVAN SOKAKTA METRUK EVLERİN BİR KISMI YIKILDI

Söke Yenicami Mahallesi Şadırvan Sokak üzerinde bulunan metruk evlerden 3 tanesi dün yıkılırken çevre sakinleri  rahat bir nefes aldı. Çatısı dahi olmayan bu metruk evler uyuşturucu kullananların mekanı haline gelmişti.

Bir inşaat firması tarafından satın alınarak kentsel dönüşüm kapsamında yeni bina yapılacak olan bölgede dün yıkımın yapılması için park eden araçların kaldırılması gerekiyordu. İlçe Trafik ekipleri ve zabıta ekipleri araçların park ettiği yerden kaldırılması için uzun uğraşlar verdiler. Araçların park edilen bölgeden kaldırılmasından sonra yıkım başlayabildi. Söke’de şu anda en fazla metruk binanın Yenicami Mahallesi Kocabıyık sokak ile İstasyon Caddesi arasında bulunduğunu söyleyen vatandaşlar “Burası Çarşının içi sayılır. İstasyon caddesi Söke’nin en önemli caddelerinden biri. Zaman zaman araç trafiğe katılması bile gündeme geliyor. Böyle bir caddenin çevresinin yıkık binalarla dolu olması Söke’ye yakışmıyor. Bu metruk binaların yenilenecek olmasından son derece memnunuz.

Burada bir başka sıkıntıda park sıkıntısıydı. Çevredeki araç sahipleri araçlarını buraya park ettiği için zaman zaman trafikte tıkanıyordu. Metruk binaların yıkılarak yenilenmesiyle bölge nefes alacak.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.