Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR MİNİK JİMNASTİK TAKIMI AYDIN BİRİNCİSİ OLDU

Sökespor Minik Estetik Jimnastik takımı hafta sonu Aydın’da yapılan yarışmalarda il birincisi olarak Türkiye Bölgesel Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Minik kızlarda takım halinde Aydın birincisi olan Sökesporlu sporcular erkeklerde bireysel yarışmalarda bir üçüncülük elde etti.

Sökespor Estetik Jimnastik takımı Antrenörü Muzaffer Tunay, sporcular ve sporcuların ailelerinden oluşan ekip dün saat 10.00da Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Aydın’da yapılan okullar arası jimlastik Şampiyonasında kızlarda Minik A takımı olarak birinci olduklarına söyleyen Muzaffer Tunay “Erkekler B Minik grubunda da bireysel yarışmalarda Hasan Utku Bayrak 3. oldu. Bu takımla yaklaşık bir yıldır çalışma yapıyoruz. Haftanın 4 günü spor salonunda çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığında Söke’ye il birincisi olarak dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Jimnastikte hemen başarı beklememek gerekiyor. Başarı 2-3 yıl çalışmanın sonunda geliyor. Jimnastik ile uğraşan bir sporcu diğer spor dalları için de avantaj elde ediyor. Zaten tüm spor dallarının temelini Jimnastik oluşturuyor. Malzeme ve salon sıkıntımız var. Eğer bu  sıkıntı giderilirse daha büyük başarılar elde edebiliriz.”dedi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu minik Jimnastikcileri Aydın’da gösterdikleri başarılar nedeniyle kutlayıp “Aldığınız bu başarı Söke adına sevindirici. Okullarımızda arka arkaya gelen sportif başarılar bizleri mutlu ediyor. Geçtiğimiz günlerde Behiye Hanım Ortaokulu’da Aydın Şampiyonu olarak Bölge finallerine katılmaya hak kazandılar. Bu tür başarılar Söke adına sevindirici haberlerdir. Sizleri bu başarınız nedeniyle kutluyorum. Sizlerin bu başarıları nedeniyle biz de elimizden gelen destek ve yardımı yapacağız.Jimnastik sporu tüm sporların anasıdır. Sizleri tebrik ediyorum. İnşallah sizler bu sporu devam ettirip ilerde başarı çıtanızı daha yükseklere çıkarırsınız. Bu dönemde Çocuk yazarlar ile ilgili bir çalışma başlattık. İkinci dönemde de sporcuları toplarız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim demiştir. Hayatta  başarıl olmanın temeli okumaktır.”dedi. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu dana sonra şampiyon jimlastikçilere 100 temel eserden oluşan kitaplardan birer kitap hediye etti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.