Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE HER BOŞ ALAN OTOPARK

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğünün verilerine göre trafiğe 43 bin tescilli aracın bulunduğu Söke’de yaratılan her boş alan Söke’de otopark olarak kullanılıyor.Bunun en son örneği Yenicami Mahallesi Şadırvan Sokak üzeri oldu.

Hafta başında Yenicami Mahallesi Şadırvan Sokak üzerindeki 3 metruk konut yıkıldı. Metruk evlerin yıkıldığı yerde geniş bir boş alan oluştu. Çevredeki araç sahipleri hemen boş alanı araçlarını park ettiler ve yaratılan boş alan Söke’deki çarşının araç yükünü çekmeye başladı.

Söke’de araç sayısının her geçen gün arttığını söyleyen vatandaşlar “Söke’de büyük bir araç park sıkıntısı var. Aydın Büyükşehir Belediyesinin ana caddeleri ücretli otopark haline getirmesiyle birlikte bu sıkıntı biraz daha artı. Söke’de ara sokaklarda araç parkları yapılıyor. Zaman zaman bir aracın geçişini engelleyecek düzeyde sokaklarda park yapılıyor. Yenicami Mahallesi Şadırvan Sokak üzerindeki 3 adet metruk evin yıkılmasıyla birlikte çarşıdaki araç sahipleri araçlarını buraya park etmeye başladılar. Önümüzdeki günlerde metruk binaların yıkılıp yerlerine bina yapılmasıyla birlikte sıkıntı daha da artacak. 5 yıl sonra Söke’de park sorununun hangi boyutlara varacağını şimdiden düşünmek bile istemiyoruz. Söke’nin gelecekteki en büyük sorunlarından biri otopark sıkıntısı olacak. 2 yıl önce Söke’deki trafiğe kayıtlı araç sayısı 40 bin civarındaydı. Bugün bu sayı 43 bine çıktı. İki yıl sonra bu sayı 45 binlere bulacak ve Söke’de araç park edecek yer bulunmayacak.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.