Son Dakika

• No Posts Found

HERKES PRİM DESTEĞİNDEN FAYDALANAMAYACAK

Aydın SMMMO Söke Temsilcisi Tahir Yabancı, 6661 Sayılı Torba yasa ile yapılan düzenlemede işverenler tarafından bildirilen sigortalılara ilişkin prim ödeme gün sayısında herkesin bu haktan yararlanmasının  mümkün olmadığı söyledi.

Konuyla ilgili dün bir yazılı basın açıklaması yapan Aydın SMMMO Söke Temsilcisi Tahir Yabancı “6661 Sayılı Torba yasa ile yapılan düzenleme; işverenler tarafından bildirilen sigortalılara ilişkin yapılan prim ödeme gün sayısının günlük 3,33 TL (aylık 100 TL)  çarpımı sonucu bulunacak tutar, bu işverenlerin kuruma ödeyecekleri sigorta priminden düşülecek ve düşülen sigorta primi hazine tarafından karşılanacak. Büyük ihtimal hazinenin bu yükü işsizlik fonuna aktarılacak.

2016 yılı sonuna kadar asgari ücretle sigortalı çalıştıran işverenler; 2015 yılında aynı dönme ilişkin verilen aylık prim ve hizmet bildirgelerinde prime esas günlük kazanç günlük 85 TL (aylık 2.550TL)  ve altında bildirilen sigortalıların toplam prim ödeme gün sayısı geçmemek üzere 2016 yılında cari aya ilişkin verilen aylık prim belgelerinde bildirilen sigortalılara ilişkin prim ödeme gün sayısı esas alınacaktır. 2016 yılında faaliyete başlayacak veya  ilk defa işçi çalıştıracak işverenler 2.550 TL  altında bir ücretle çalıştıracakları tüm işçilerden dolayı destekten faydalanacaklardır. Ayrıca işverenlerin prim desteğinden faydalanabilmeleri için SGK na  prim ya da idari para cezası borçları bulunmamalıdır.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.