Son Dakika

• No Posts Found

HALK GÜNÜNE KATILAN 2 BAYAN KEDİ VE KÖPEKLERDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Dün Söke Belediyesi Halk Gününe katılan Çeltikçi Mahallesi Huzur sitesi’nden iki bayan mahallede kedi ve köpeklerin çokluğundan şikayet ettiler. Emine Toksoy adlı bayan, kedilerden kapı ve pencere açamadğından dert yanarken, Ayşe Aldemir, sokak köpekleri nedeniyle çoçuğunu sokağa yalnız çıkaramadığından şikayet etti.

Dün Söke Belediyesi halk gününe katılanların büyük bir bölümü Çeltikçi Mahallesi Huzur Sitesi sakinlerinden oluştu. Çeltikçi Mahalle Muhtarı Önder Aşçı’nında katıldığı halk gününde huzur sitesi sakinleri Söke Belediyesine kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi almak istediler. Ancak huzur sitesi sakinleri net bir cevap alamadan Söke belediyesinden ayrıldılar. Huzur sitesi sakinlerinin üzerinde durduğu en önemli konular  kentsel dönüşümün ne zaman başlayacağı ve kendilerinin ise ne kadar katkı payı ödeyecekleri konusunda oldu. Ancak bu konuda Söke Belediye yönetiminden vatandaşlara net cevaplar verilmediği görüldü. Huzur sitesi sakinleri, binaların 35-40 yıllık olduğunu belirterek, ancak buradaki binaların ömrünü doldurduğunu kentsel dönüşümün şart olduğunu dile getirdiler. Toplantı sonunun huzur sitesinde bir komisyonun kurulması ve bu komisyonunun Söke Belediyesi ile koordinasyonu sağlanması kararlaştırılırken, site sakinleri kafalarında soru işareti ile toplantından ayrıldılar

BAYANLARIN KEDİ KÖPEK İSYANI

Huzur Sitesinde oturan bazı bayanlar ise güncel sorunlarını odaklandılar. Bayanlar kedi ve köpeklerin çokluğundan şikayet ettiler.Çeltikçi Mahallesi Huzur Sitesinde oturduğunu söyleyen Emine Toksoy “Konutum birinci katta. Bölgede çok sayıda kedi var. Bu kediler nedeniyle kapı ve pencerelerimi açamıyorum. Her taraf kedi kılı. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Sokak kedilerinden bizi kurtarın. Her geçen gün sayıları artıyor. Balkonlarımızı kediler işgal etmiş durumdalar. Kedilere care bulun.”dedi.

Bir başka bayan Ayşe Aldemir, huzur sitesinde sokak köpeklerinden dert yanarak “Çocuğumu dışarıya yalnız başına gönderemiyorum. Sokak köpekleri saldırıyor. Kediler bir dert, sokak köpekleri ikinci dert. Ne yapacağımızı şaşırdık.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.