Son Dakika

• No Posts Found

SÖKELİ MOZAİK SANATCISI ÖNDER ÖZTEKE’NİN SERGİSİ İLGİ GÖRÜYOR

Aslen Söke’ye bağlı Bağarası Beldesinden olan ve 1978 yılında Söke Lisesinden mezun olan mozaik sanatçısı Önder Özteke’nin önceki gün Söke Bedesten Sergi merkezinde açtığı serginin büyük ilgi gördüğü belirtilirken, sanatçı Önder Özteke resmin sadece fırça ve boya ile yapılmadığı, her türlü obje ile resim yapılabildiğini söyledi.

Söke Lisesi mezunları gecesi için Söke’ye geldiğini söyleyen Mozaik sanatçısı Önder Özteke “Bugüne kadar Söke’de sergi açmak nasip olmamıştı. Söke Lisesi’nden arkadaşlarım ve özellikle Necla Baştuğ Söke’de sergi açmamı teklif ettiler. Söke’de sergimiz 3 gün açık kalacak. 1 Şubatta sergiyi açtık, 3 şubat akşamına kadar açık kalacak. Kısa süreli bir sergi oldu. Söke’de çok önemli dostlarım var. Söke’ye önümüzdeki günlerde yine gelerek ikinci defa sergi açmak istiyorum. Bu kısa sürede gösterilen ilgiden son derece memnunum.  Perşembe günü Muğla’da bir sergi açılışım var. Onun için Söke’yi araya sıkıştırdık. Zaten bu sergide Necla hanımın organizasyonu. Resim sadece tuval, boya ve fırça ile yapılmaz. Bu işe çakıl taşları ile başladık. Her  türlü obje ile resim yapıyorum. Türkiye’de taşlarla ve kumla resim yapan 5-6 sanatçıyız.

Kullandığımız kalsidon cinsi değersiz bir taş. Biz o taşları değerli hale getiriyor. Boya kullanmıyorum. Taşların rengi orijinaldir. Türkiye’de sadece mavi renk bulunmuyor. Boya kullanmıyorum. Türkiye’de pek çok ilde ve yurt dışında sergilerim oldu. Burada 30 eser var. Tablolar doğal renkli taşlardan yapıldı, boya kullanılmadı.  Gördüğünüz resimler kum moZaik’tir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.