SÖKE BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Söke Belediye Meclisi Şubat Ayı Meclis toplantısı dün saat 14.00 te Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı. Toplam 14 maddenin görüşüldüğü toplantıya gerek MHP gerekse AK Partili Belediye Meclis üyelerinin verdiği önergeler damga vurdu.

Gündemin en fazla tartışılan konularından biri Konak Mahallesi Aydın Caddesi Kaymakamlık eski lojmanı yanına  açılması düşünülen içkili kafe restoran ruhsatının verilip verilmeyeceği konusu oldu. AK Parti meclis üyeleri buraya içkili ruhsat verilmesi konusunda  bölündüler. Grup sözcüsü Hatice Uzel Çakar buraya içki ruhsatı verilmesine karşı çıkarken, İbrahim Adalı ve Kasım Üzüm içki ruhsatının verilmesi gerektiğini söylediler. Yapılan oylamada 19 evet oyu ile bu işletmeye içki ruhsatı verilmesi kabul edilirken 5 hayır oyu ve 7 çekimser oy kullanıldı.

Gündemin 4. maddesinde Söke Belediyesi mülklerinin kiraya çıkarılması görüşüldü ve 60 mülkün kiraya verileceği belirtildi. Gündemin 6. maddesinde Söke Belediyesine araç alımı için 1 milyon TL. borçlanma yetkisi verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Madde görüşülürken belediye araçları ile ilgili de bilgiler verildi. Belediye Başkanı ilaçlama için 12 aracın alınacağını söyledi. Meclis toplantısında Söke Belediyesinin araç kiralamaları ile ilgili de bilgiler verilirken, 2014 yılında başkanın makam aracı da dahil olmak üzere Söke Belediyesi’nin 113 bin TL. araç kira parası ödediği belirtildi. 2013 yılında ise Söke Belediyesinin araç kiralama karşılığında kasasından 153 bin TL. çıktığı belirtildi. Söke belediyesinde 27 ve beldelerden gelen 45 araç olmak üzere toplam 72 aracın hurdaya çıkarılarak satılacağı bilgisi verildi.

Cemevinin ibadethane olarak kabul edilmesi hukuk komisyonuna havale edilirken, AK Parti grubunun ASKİ’nin Söke’ye yatırımları ve bu yıl yapacağı yatırımlar ve toplu konut alanı ile ilgili önergesi bütçe komisyonu ile  İmar Komisyonuna havale edildi. ABD’nin Kalinas şehri ile kardeş şehir olunması kabul edildi. Verilen bir başka önerge de şehriçi sokakların bakımdan geçirilmesi, çalışmaların sokak sokak yapılması istendi. Söke Novada’ya giden araçların Söke OSB yoluna park etmeleri nedeniyle kamyonların geçemediği ve soruna çözüm bulunması istenirken OSB yeşil bandına toprak hafriyatın dökülmesi istemiyle önerge kabul edildi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.