KIRSAL MAHALLELER 2. DEFA KARLA BULUŞTU

Ege Bölgesi soğuk ve yağışlı havanın etkisi adlına girdi. Bu kapsamda dün sabahtan itibaren başta Çavdar Mahallesi olmak üzere Sofular, Demirçayı Mahalleleri ile Kaygıllı Mahallesine kar yağdı. Bunun yanında Yaylaköy ve Yamaç gibi mahallelerde kardan nasibini aldı.

Ocak ayı içinde yağan karın ardından Söke ve çevresinde bahardan kalma günler yaşanmıştı. Pazartesi günü bölgemizin yağışlı ve Soğuk havanın etkisi altına girdi. Söke’ye bağlı Sofular Mahalle Muhtarı Zeyhat Kurt, kar yağışının dün saat 06.00 gibi başladığını belirterek “Kar yağışından önce yağmur yağdı. Bundan dolayı yerler ıslak olduğu için sabah saatlerinde kar tutmadı. Ancak öğle saatlerinden itibaren kar yavaş yavaş tutmaya başladı. Sofular Mahallesi ve çevresinde kar kalındığı yaklaşık 10. cm yüksekliğe ulaştı. Bağarası Mahallesi’nden Sofular, Çavdar güzergahına gelmek isteyen araçlar Aslanyaylası Mahallesi’nden geri dönmek zorunda kaldılar. Eğer gece kar yağışı devam ederse yarın (bugün) yolumuz kapanabilir. Zaten bugün (dün) yolun kapanma tehlikesi olduğu için araçla mahalleden dışarı çıkmadık.”dedi.

Söke’nin deniz seviyesine göre en yüksek mahallesi konumundaki Çavdar’da da kar yağışı dün saat 06.00 sıralarında başladığı bilgisi verildi. Çavdar Mahalle Muhtarı Yalçın Pak, kar yağışı nedeniyle bölgenin beyaza büründüğünü belirterek “Kar yağışı öğle saatlerinde hızlandı. Çavdar  ve çevresinde kar kalınlığı yaklaşık 15 cm. ye ulaştı. Öğle saatlerinde hızlanan kar yağışı saat 16.30 gibi hızını kesti ve sulu kar yağışı başladı. Kar yağışı hızını kesmeseydi yolumuz ulaşıma kapanabilirdi. Şu anda yolun kapanma tehlikesi yok. Ancak gece neyi gösterir, şimdilik kestirmek zor.”dedi

Yalçın Pak, dün saat 17.30 itibariyle kar yağışı için havanının çok uygun olduğunu belirterek “İnşallah korktuğumuz başımıza gelmez. Yağ yağışı ile ilgili Büyükşehir Belediyesine bilgilendirdik. Meteoroloji kar yağışının devam edeceğini bildiriyor.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.